Pabaigtukai (Project Pan),  Plaukų priežiūra,  šampūnai

Apžvalga: “Babuška Agafija” plaukų šampūnas, stabdantis plaukų slinkimą (su muilažole, ajerais, keratinu)

Aš visai mėgstu “Babuška Agafija” plaukų ir odos priežiūros kosmetiką – ji pigi, bet sudėtys dažniausiai visai džiugina, o ir kokybiškų perliukų galima atrasti.
Paprastumas ir žolelės, kiti gamtiniai ištekliai – net džiugina ir vilioja savo natūralumu ir kviečia bent pabandyti.

Šiandien apie šios rusų firmos plaukų šampūną slenkantiems plaukams.

Babuška Agafija plaukų šampūnas, stabdantis plaukų slinkimą. 

Plaukų šampūno aktyviosios sudėtinės dalys padeda atgaivinti plaukų svogūnėlius. Ajero šaknis turi daug vitamino C, kuris padeda saugoti nuo plaukų slinkimo. Keratinas – stiprus baltymas, kuris palaiko drėgmės lygį ir saugo plaukus nuo išsausėjimo. Muilažolės šaknis, natūrali priemonė, kuri švelniai trenkia plaukus.  
 
Naudojimas:  Užpilkite šampūno ant drėgnų plaukų ir masažuojamaisiais judesiais įtrinkite, kad suputotų. Palaukite 1 – 2 minutes, nuskalaukite vandeniu. Šampūną naudokite 1 – 2 kartus per savaitę. Reguliariai naudojant šampūną, apie 4 – 6 savaites, Jūsų plaukai gali mažiau slinkti.

Kur, kiek ir kaip?

Pirkau “Eurokos”300 ml bonkutė – kaina : 2,59
Galite rasti ČIA
Pirkti galima ir “Elevita” parduotuvėje ČIA – 2,29€ 
Buteliukas plastikinis su kamštliu ir storu kakleliu be jokio aplikatoriaus – ne pats patogiausias įpakavimas, bet pati priemonė gana skalsi ir tiršta, tad storas kaklelis labai pagelbėja ir nesunku naudoti.
Pats šampūnas – lengvai salotinės spalvos ir vos spindintis. Man neatrodė labai nenatūraliai ir kvepėjo žolelėm – kaip koks dilgelių nuoviras, gal pamaišytas su kokia citrinžole. Kvapas šiaip vos jaučiamas ir neįkyrus.
Priemonė skalsi ir nedaug naudojant – suputodavo labai stipriai.
Aišku, gerai putojanti priemonė nėra būtinai gerai – tai reiškia, kad yra nemažai SLS, kurie sausina plaukus, bet kitiems atrodo, kad neputojančios priemonės jų plaukų tinkamai neišvalo ir putojimas yra būtina šampūno funkcija (aš kažkur save per vidurį priskirčiau) – tad šis “Babuškos Agafijos” šampūnas tikrai putojo ir atliko šampūno funkciją.

  Sudėtis: 

Aqua – vanduo;
SLS – ingredientas, gaunamas iš etoksilinto laurilo alkoholio. Natrio laureto sulfatas yra naudojamas kaip paviršiaus aktyvumo medžiaga, putodaris ir valiklis įvairiuose odos ir plaukų prausikliuose.  Ingredientas dirgina odą, kemša poras ir gali pabloginti problematiškos odos būklę. Natrio laureto sulfate gali pasitaikyti pavojingų priemaišų – etileno oksido ir 1,4 dioksano. Ingredientas sausina ir alina plaukus. Jį rasite beveik visuose šampūnuose – galite rasti priemonių be jo nebent ekologiškuose, brangiuose ir neputojančiuose šampūnuose. Sausiems plaukams rekomenduočiau vengti ir naudoti priemones be SLS, bet mano riebiems – šampūnai be SLS tiesiog nepadeda ir yra per silpni – ar bent neatradau tinkančios alternatyvos, nors stengiuosi ir norėčiau surasti.
Cocamidopropyl Betaine – yra sintetinė paviršiaus aktyvumo medžiaga (PAM), kuri išgaunama iš kokosų aliejaus. Kokamidopropilo betainas naudojamas daugiausiai įvairiuose plovikliuose, nes veikia kaip paviršiaus aktyvumo medžiaga, valiklis ir putodaris, emulsiklis ir klampumo reguliavimo medžiaga. Ingredientas labai dažnas plaukų priežiūros priemonių ingredientas, jis naudojamas šampūnuose, kondicionieriuose, plaukų kaukėse. Kokamidopropilo betainas tirština priemonių tekstūrą ir švelnina aštresnių ploviklių sausinantį bei erzinantį efektą, pavyzdžiui, SLS ir SLES. Nors ingredientas nesausina odos ir yra kur kas švelnesnis už kitus ploviklius, jis gali išprovokuoti alergines reakcijas. Manoma, kad alergiją gali sukelti ne pats ingredientas, o jame atsirandančios priemaišos. Didesniais kiekiais kokamidopropilo betainas erzina akis.
Cocamide Mea – PAM, emulsiklis, tirštiklis, sudaro putas, klampumo reguliavimo medžiaga
Sodium Chloride – Druska – klampumo reguliavimo medžiaga, mažina tankinį tūrį. Gali dirginti, sausinti, kimšti poras. Veikia antibakteriškai;
Sodium StyrenAcrylates Copolymer – suformuoja plėvelę, fiksuoja plaukus
Polyquatemium-10 – antistatikas, suformuoja plėvelę, fiksuoja plaukus
Parfum
Saponaria Officialis Root Extract – Vaistinio putoklio šaknies ekstraktas  – PAM, valiklis, pasižymi antibakteriniu poveikiu
Acorus Calamus Root Extract– Balinio ajero ekstraktas – kondicionuoja
Linum Seed Oil – minkštiklis, kvepalų ingredientas, kondicionuoja odą
Citric Acid – alfa hridroksi (AHA) tipo rūgštis gaunama iš citrusinių vaisių sulčių. Citrinos rūgštis yra naudojama: įvairiuose kosmetikos gaminiuose, kaip pH reguliuojanti medžiaga. Citrinos rūgštis taip pat gali būti naudojama odą eksfolijuojančiose priemonėse, nes pasižymi keratolitinėmis bei šviesinančiomis savybėmis. Taip pat citrinos rūgštis maskuoja nemalonius kvapus. Citrinos rūgšties poveikis odai ir sveikatai: citrinos rūgšis yra saugi naudojimui, bet didesnės ir pakartotinės dozės gali sukelti dirginimą, sausėjimą (ne tik odos, bet ir plaukų). Taip pat jei citrinos rūgštis naudojama kaip keratolitikas, oda gali tapti jautresnė saulės spinduliams, todėl papildomai reiktų naudoti UV apsaugą
Keratin
Methylchloroisothiazolinone – konservantas – Metilchloroisotiazolinonas – erzina akis, plaučius, sukelia dermatitą.

Methylisothiazolinone – yra konservantas, naudojamas kosmetikos priemonėse. Ši medžiaga yra veiksmingas biocidas, kuris saugo kosmetikos priemones nuo grybelių ir bakterijų. Dažniausiai ji sutinkama šampūnuose ir kremuose nuo saulės bei šlapiose servetėlėse, bet jos galima rasti ir kituose kosmetikos bei higienos produktuose. Tyrimai yra parodę, kad metilisotiazolinonas gali sukelti net Alzheimerį ar veikti neurotoksiškai, bet tik didelėmis dozėmis, todėl šio konservanto naudojimas yra griežtai ribojamas Europos Sąjungoje. Taip pat konservantas dirgina odą ir gali sukelti kontaktinį dermatitą. Anksčiau buvo manoma, kad metilisotiazolinonui gali būti alergiški 1-2 proc. žmonių, bet Didžiosios Britanijos mokslininkai skelbia, kad skaičius yra kur kas didesnis – apie 10 proc. Jautrios ir alergiškos odos savininkams šio ingrediento reikėtų vengti. Metilisotiazolinonas yra pavojingiausias tose priemonėse, kurios yra nenuplaunamos, tokių priemonių reiktų vengti net ir nealergiškiems žmonėms.

Na?

Apie SLS per daug nesiplėsiu – bet sausiems plaukams reiktų jo privengti, o kitiems -kaip išeina. Jei matot, kad niekaip nesusitvarkot su nušiurusiais, sausais plaukais – pabandykite produktus be SLS ir stebėkite situaciją, gali labai pagelbėti.
Aš su savo riebiu skalpu kolkas visko, kas su SLS – neišsižadėjau. Bandau šampūnus be jo, bet mano plaukai labai greitai susiriebaluoja ir man sekasi su jais sunkokai.

Kitos medžiagos labai dažnos ir manęs neglumina, išskyrus paskutinius du konservantus. Kaip tik dabar aprašinėjau “Joanna”
šampūną ir ten buvo labai daug panašių ingridientų, įskaitant šiuos du, tad net nežinau, ar jie dažni, o gal pigiose priemonėse juos dažniau naudoja? Čia labai išsigąsti ar gana įprastas vaizdas? Noriu daugiau jais pasidomėti, bet norėtųsi, kad tokių medžiagų naudojamose priemonėse – kad ir nuplaunamose ir plaukų – vis tik nebūtų.

Jei ne jie tai sakyčiau, kad sudėtis nebloga. O ir linų sėmenų aliejus, keratinas, ajerų ir muilažolės ekstraktai – tikrai puikūs ingridientai, galintys padėti stiprinti plaukus ir stabdyti slinkimą.

Įspūdžiai: 

1. Stipriai putojo ir taupiai naudojosi. Užtekdavo vieno plovimo su šampūnu – pagrindinę funkciją tikrai atliko ir trinkė plaukus neblogai ir kokybiškai.

2. Nedirgino skalpo, neatsirado pleiskanų ar kažkokių nemalonių pojūčių.

3. Nors mano plaukai antrą dieną jau susiriebaluodavo – nieko išskirtinio ir tikrai ne blogiau nei su dauguma šampūnų, bet riebalavimosi nestabdė ir gana greitai pajausdavau poreikį vėl išsiplauti galvą.

4. Toji muilažolė mane glumino dėl savo pavadinimo – gal tai tik žodis “muilas”, bet man šampūnas pasirodė toks slidokas ir galvojau, kaip jis čia išsiplaus. Nežinau, ar tai tiesa, bet lyg likdavo kažkokia plėvelė ir plaukus riebalindavo – nelabai pastebimai, bet riebiems plaukams norėjosi daugiau sausumo, užtat visiems kitiems tai bus kaip tik pliusas – tikrai nepastebėjau, kad plaukai būtų išsausėję ar lbiau veltųsi. Daviau ir sausesnius ilgus plaukus turinčiai mamai – jai visai patiko.

5. Naudojau gana nereguliariai, tad sunku pasakyti, ar buvo koks efektas dėl plaukų slinkimo. Šios žolelės veiklios ir kažkiek tikrai įmanoma, kad pastiprintų šaknis ir tiesiog nenualintų jų stipriai – tad ir slinks mažiau. Bet labai matomo ir akivaizdaus rezultato nežinau, ar vertėtų tikėtis. Jei pamatėte skirtumą – palikite komentarą, nes labai įdomu.

Verdiktas:

Galiausiai man šis šampūnas tiesiog…neišskirtinis.

Jis gana slidus, gana tirštas, su žolelėmis – bet nei efekto prasme, nei pačio proceso metu nepastebėjau nieko įspūdingo ar verto dėmesio. Jokių neigiamų padarinių irgi nepatyriau – sunaudojau ir tiek.

Sakyčiau, kad pabandyti verta, o ir kaina nesikandžioja, bet šiek tiek glumina keletas sudėtyje esančių paraudintų konservantų.
Skirčiau 6/10 – abejoju, ar pirkčiau vėl. Nebent seneliams, ar mamai – tiems, kurie turi silpnesnius, bet ir sausesnius plaukus ir nori kažko paprasto. Bet tai irgi nebūtų mano pirmasis variantas.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *