Aš visai mėgstu “Babuška Agafija” plaukų ir odos priežiūros kosmetiką – ji pigi, bet sudėtys dažniausiai visai džiugina, o ir kokybiškų perliukų galima atrasti.
Paprastumas ir žolelės, kiti gamtiniai ištekliai – net džiugina ir vilioja savo natūralumu ir kviečia bent pabandyti.
Šiandien apie šios rusų firmos plaukų šampūną slenkantiems plaukams.
Babuška Agafija plaukų šampūnas, stabdantis plaukų slinkimą.
Kur, kiek ir kaip?
Galite rasti ČIA

Aišku, gerai putojanti priemonė nėra būtinai gerai – tai reiškia, kad yra nemažai SLS, kurie sausina plaukus, bet kitiems atrodo, kad neputojančios priemonės jų plaukų tinkamai neišvalo ir putojimas yra būtina šampūno funkcija (aš kažkur save per vidurį priskirčiau) – tad šis “Babuškos Agafijos” šampūnas tikrai putojo ir atliko šampūno funkciją.
Sudėtis:
Polyquatemium-10 – antistatikas, suformuoja plėvelę, fiksuoja plaukus
Parfum
Acorus Calamus Root Extract– Balinio ajero ekstraktas – kondicionuoja
Linum Seed Oil – minkštiklis, kvepalų ingredientas, kondicionuoja odą
Keratin
Methylchloroisothiazolinone – konservantas – Metilchloroisotiazolinonas – erzina akis, plaučius, sukelia dermatitą.
Methylisothiazolinone – yra konservantas, naudojamas kosmetikos priemonėse. Ši medžiaga yra veiksmingas biocidas, kuris saugo kosmetikos priemones nuo grybelių ir bakterijų. Dažniausiai ji sutinkama šampūnuose ir kremuose nuo saulės bei šlapiose servetėlėse, bet jos galima rasti ir kituose kosmetikos bei higienos produktuose. Tyrimai yra parodę, kad metilisotiazolinonas gali sukelti net Alzheimerį ar veikti neurotoksiškai, bet tik didelėmis dozėmis, todėl šio konservanto naudojimas yra griežtai ribojamas Europos Sąjungoje. Taip pat konservantas dirgina odą ir gali sukelti kontaktinį dermatitą. Anksčiau buvo manoma, kad metilisotiazolinonui gali būti alergiški 1-2 proc. žmonių, bet Didžiosios Britanijos mokslininkai skelbia, kad skaičius yra kur kas didesnis – apie 10 proc. Jautrios ir alergiškos odos savininkams šio ingrediento reikėtų vengti. Metilisotiazolinonas yra pavojingiausias tose priemonėse, kurios yra nenuplaunamos, tokių priemonių reiktų vengti net ir nealergiškiems žmonėms.
Na?
Apie SLS per daug nesiplėsiu – bet sausiems plaukams reiktų jo privengti, o kitiems -kaip išeina. Jei matot, kad niekaip nesusitvarkot su nušiurusiais, sausais plaukais – pabandykite produktus be SLS ir stebėkite situaciją, gali labai pagelbėti.
Aš su savo riebiu skalpu kolkas visko, kas su SLS – neišsižadėjau. Bandau šampūnus be jo, bet mano plaukai labai greitai susiriebaluoja ir man sekasi su jais sunkokai.
Kitos medžiagos labai dažnos ir manęs neglumina, išskyrus paskutinius du konservantus. Kaip tik dabar aprašinėjau “Joanna”
šampūną ir ten buvo labai daug panašių ingridientų, įskaitant šiuos du, tad net nežinau, ar jie dažni, o gal pigiose priemonėse juos dažniau naudoja? Čia labai išsigąsti ar gana įprastas vaizdas? Noriu daugiau jais pasidomėti, bet norėtųsi, kad tokių medžiagų naudojamose priemonėse – kad ir nuplaunamose ir plaukų – vis tik nebūtų.
Jei ne jie tai sakyčiau, kad sudėtis nebloga. O ir linų sėmenų aliejus, keratinas, ajerų ir muilažolės ekstraktai – tikrai puikūs ingridientai, galintys padėti stiprinti plaukus ir stabdyti slinkimą.
Įspūdžiai:
1. Stipriai putojo ir taupiai naudojosi. Užtekdavo vieno plovimo su šampūnu – pagrindinę funkciją tikrai atliko ir trinkė plaukus neblogai ir kokybiškai.
2. Nedirgino skalpo, neatsirado pleiskanų ar kažkokių nemalonių pojūčių.
3. Nors mano plaukai antrą dieną jau susiriebaluodavo – nieko išskirtinio ir tikrai ne blogiau nei su dauguma šampūnų, bet riebalavimosi nestabdė ir gana greitai pajausdavau poreikį vėl išsiplauti galvą.
4. Toji muilažolė mane glumino dėl savo pavadinimo – gal tai tik žodis “muilas”, bet man šampūnas pasirodė toks slidokas ir galvojau, kaip jis čia išsiplaus. Nežinau, ar tai tiesa, bet lyg likdavo kažkokia plėvelė ir plaukus riebalindavo – nelabai pastebimai, bet riebiems plaukams norėjosi daugiau sausumo, užtat visiems kitiems tai bus kaip tik pliusas – tikrai nepastebėjau, kad plaukai būtų išsausėję ar lbiau veltųsi. Daviau ir sausesnius ilgus plaukus turinčiai mamai – jai visai patiko.
5. Naudojau gana nereguliariai, tad sunku pasakyti, ar buvo koks efektas dėl plaukų slinkimo. Šios žolelės veiklios ir kažkiek tikrai įmanoma, kad pastiprintų šaknis ir tiesiog nenualintų jų stipriai – tad ir slinks mažiau. Bet labai matomo ir akivaizdaus rezultato nežinau, ar vertėtų tikėtis. Jei pamatėte skirtumą – palikite komentarą, nes labai įdomu.
Verdiktas:
Galiausiai man šis šampūnas tiesiog…neišskirtinis.
Jis gana slidus, gana tirštas, su žolelėmis – bet nei efekto prasme, nei pačio proceso metu nepastebėjau nieko įspūdingo ar verto dėmesio. Jokių neigiamų padarinių irgi nepatyriau – sunaudojau ir tiek.
Sakyčiau, kad pabandyti verta, o ir kaina nesikandžioja, bet šiek tiek glumina keletas sudėtyje esančių paraudintų konservantų.
Skirčiau 6/10 – abejoju, ar pirkčiau vėl. Nebent seneliams, ar mamai – tiems, kurie turi silpnesnius, bet ir sausesnius plaukus ir nori kažko paprasto. Bet tai irgi nebūtų mano pirmasis variantas.
@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/
FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/
@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/