Akims,  Dekoratyvinė,  Kosmetika

“Alterra” black intense volume blakstienų tušas (natūralus, bet…)

Su “Alterra” kosmetika pirmą kartą susidūriau keliaudama. Ji gražiai pristatoma, nebrangi, tad kodėl gi kažko nepabandžius. Ją radau Čekijoje, Vokietijoje, Lenkijoje. Pakankamai neseniai, dalis produkcijos atkeliavo ir į Lietuvą, dabar produktus galite rasti “Drogas” parduotuvėse.

Pirmiausia, tai natūralios, organiškos kosmetikos kompanija, turinti tartautinius eco sertifikatus, tarp jų ir “Natrue”. Jų produkcijoje nenaudojami sintetiniai dažikliai ir kvapikliai, silikonai, parafinai, mineraliniai aliejai ir kitos prastą vardą turinčios medžiagos. Jų produkcija veganiška, nebandoma su gyvūnais.

Skamba juk tikrai puikiai, o dar ir kainos labai nedidelės – teko ir makiažo fiksuojantį purškiklį, ir primer’į ir dar keletą mažmožių išbandyti. Prisipažinsiu, kažkaip bandytos priemonės nelabai patiko, bet gal tiesiog užtaikiau ant tokių, kurios nelipo.
O šitą blakstienų tušą išbandyti gavau per atvirą “Drogo” testavimo programą, tad pasinaudojau galimybę ir paruošiau apžvalgą ir  savo tinklaraščio skaitytojams.

Tai “ALTERRA” Black Intense volume mascara – juodas blakstienų tušas, žadantis didinti apimtį.


Talpa pakankamai didelė – 13 ml. Butelaitis irgi gana storas, nėra mažiukas.
Kaina labai nedidelė –  3,99 eu.

“Tušas su ekologiškais granatų ekstraktu ir saulėgrąžų aliejumi, taip pat sudėtyje yra vertingų mineralų, suteikiančių blakstienoms gilaus juodumo ir intensyvios apimties. Be sintetinių konservantų, patvirtintas oftalmologų kaip tinkamas akims ir nešiojančiosioms kontaktinius lęšius.”

Šis tušas turi ekologiškos kosmetikos ženkliuką, jame nėra jokio mikroplastiko dalelių, naudojami mineraliniai pigmentai, jokių sintetinių kvapiklių ar silikonų, o eteriniai aliejai.

Sudėtis:
Aqua, Alcohol*, CI 77499, Stearic Acid, Cera Alba*, Hydrolyzed Jojoba Esters, Helianthus Annuus Hybrid Oil*, Shellac- eko vaškas, Hamamelis Virginiana Leaf Extract*, Punica Granatum Fruit Extract*, Silica – mineralas, Algin – rudieji dumbliai, Potassium Cetyl Phosphate, Jojoba Esters, Parfum**, Limonene**, Linalool**, Citral**, Citronellol**, Geraniol**

*Žaliavos iš sertifikuotų ekologinių ūkių

** Įeina į natūralių eterinių aliejų sudėtį

Tiesa, kad sudėtis natūrali, nėra silikonų ar sintetinių vazelinų. Bet ar be jų gali būti sukurtas norimas vizualus efektas?

Naudojami aliejai ir ekstraktai, puoselėjantys blakstienas. Juodas pigmentas išgaunamas iš mineralų. Sudėtis gana trumpa ir paprasta. Tiesa, antroje vietoje puikuojasi alkoholis, kuris tikrai blakstienų nepuoselėja, bet įtariu, kad be jo tokia sudėtis būtų tiesiog košė. Ypač, turint omenyje, kad kitų konservantų nėra – visą darbą, kad priemonę neužpultų bakterijos ar pelėsiai, atlieka būtent alkoholis. Bet, kai jo tiek daug, nežinau, ar blakstienoms šis tušas neš jau tiek daug naudos, lyginant su kitais, įprastais, kurie gal ir turi daug kitų medžiagų, bet turi mažiau alkoholio.

Taip pat kvapikliai, įeinantys į eterinius aliejus, gali dirginti, erzinti ir sukelti alergijas. Šis blakstienų tušas turi itin stiprų, greipfrutų ar/ir granatų kvapą. Man jis patinka, kvepia gaiviai ir skaniai, bet ar kvapai, kad ir natūralūs, reikalingi mūsų akims ir ten, kur oda jautri ir lengvai sudirginama? Nemanau. Nors, mano akių nedirgino, rašoma, kad tinka žmonėms, kaip kad aš, nešiojantiems kontaktinius lęšius, tad gal ir viskas gerai.

Blakstienų tušų sudėtis nagrinėjame retai, ir gal nebūtina? Vis tik tokioje priemonėje svarbiau dekoratyvios savybės, bet vis tik verta pasižiūrėti, kas į priemonę įeina, jei turite silpnas, slenkančias blakstienas, kurias norite atgaivinti ir puoselėti, tada tikrai verta rinktis geros sudėties tušą, kurį naudosite kasdien. Taipogi, jei akys alergiškos, lengvai sudirginamos, jei dauguma tušų jums netinka, skauda akis – tiesiog reikia surasti tokį, kurio sudėtis tiktų, tad verta analizuoti etiketes.

O šepetėlis storas, tankus, pakankamai didelis. Priklauso, kokius mėgstate, bet šis – ne mano skonio. Kartais tokie man tinka, bet šiaip turiu nedideles akis su užkritusiu voku ir pasiekti visas blakstienas su tokiu tušu tampa misija neįmanoma. O apatinėms blakstienoms visada naudoju atskirą tušą, nes su tokiu niekaip nepasidažyčiau neišsiterliodama.

Pats tušas nėra klampus, net kiek skystokas. Blakstienų nelipina, nepaverčia jų vorų kojomis, neatsiranda gumulėlių. Akių nedirgina. Bet jis man pasirodė kiek per skystas, reikia itin atsargiai laukti, kol išdžius, kad blakstienos (kurios man remiasi į antakio kaulą), nepaliktų antspaudo ant odos.

Taip ir efektas nedžiugino – blakstienas pajuodina, bet nieko daugiau. Jos tampa juodesnės, atrodo labai natūraliai – toks tušas tiktų, naudojant įstaigose, mokyklose, kur makiažas uždraustas, nes blakstienos atrodo kaip nedažytos, tiesiog juodesnės, ryškesnės. Taip pat, jei mėgstate labai natūralų makiažą ir nuolat kankinatės su sulipusiomis blakstienomis, gumulėliais – gali būti, kad patiks. Bet didelės apimties ar ilgio tikėtis neverta. Tai tikrai nėra tas tušas, kuris pavers blakstienas tartum dirbtinėmis.

 

Kai lygini akį, kuri padažyta, su ta, kuri ne, skirtumas yra. Bet tikrai ne toks, koks būtų su dauguma kitų tušų. Vis tik šiame nėra silikonų ir kitų medžiagų, kurios padėtų suteikti daugiau apimties, daugiau dramatiškumo. Jei turite natūralias ilgas ir gražias blakstienas, efektas tenkins, bet turint trumpas, retesnes blakstienas, tikrai nerekomenduočiau.

Bandžiau jį tikrai ne vieną kartą – ir su blakstienų tušo baze (balta), ir vieną – su baze atrodo gerokai geriau. Taipogi, naudojau ir vos vos, ir sluoksniavau. Tikrai stengiausi jį išbandyti, ištestuoti tinkamai. Kartais būna dienų, kai tiesiog nepavyksta, tad po vieno karto pasakyti daug nebūtų galima, bet tikrai stengiausi jį pamėgti ir man nepavyko.

Ir nuotraukose šis tušas atrodo gerokai geriau nei realybėje. Taip, blakstienos su juo tikrai neatrodo blogai, jos nesulipusios ir atrodo dailiai, tike efektas nedidelis. Bet su tuo aš susitaikyčiau, man ir natūraliau atrodančios blakstutės netrukdytų, visai tiktų dienomis, kai renkuosi natūralų makiažą, einu į darbą. Bet susidūriau su didesne problema.

 

Jis nesilaiko vietoje. Aš ir šiaip naudoju kasdien vandeniui atsparius tušus, nes turiu riebią odą, į kurią blakstienos remiasi, tad kad ir oda užfiksuota bazėmis ir sausomis pudromis, įdienojus prakaitas ir sebumas vis tik daro savo. Taip pat, akys mėgsta ašaroti. Kai naudoju vandeniui neatsparų tušą, jaučiuosi kiek nejaukiai, nes žinau, kad namo grįšiu tikriausiai su žymėmis ir paakiuose, ir ant viršutinio voko. Tiesiog mano tokia oda ir akių forma, kai blakstienos, deja, remiasi į odą ir nepavyksta jų gražių išlaikyti. Naudoju paprastus tušus tik tomis dienomis, kai išeinu neilgam, nelaukia ilgos dienos nuo ryto iki vakaro, neplanuoju išvykų ar dar ko. Jei tik į paskaitą ir namo – tada galiu ir paprastu pasikliauti.

Šis tušas nėra atsparus vandeniui, bet man su juo sekėsi daug prasčiau nei su dauguma tokių blakstienų tušų. Jis skystas, jam nuvalyti tereikia vandens, net ir micelinio nereikia. Gal kai kam tai privalumas, bet tikrai ne man. Jis labai teplioja – su juo ir į tą vieną paskaitą negaliu nubėgti, nes grįžtu išsitepus.

Teko kartą paverkti su juo – stebuklingai neliko nei žymės. Ne tik nutekėjo, bet ir nuo ašarų absoliučiai visas nusivalė. Jokio atsparumo. Jei akys neašaroja, veidas neprakaituoja, o oda sausa – gal ir tiks. Bet man tai buvo vienas blogiausių tušų, su kuriais esu susidūrusi. Tiesiog man visiškai netiko.

Dabar jis guli stalčiuje nejudinamas – nedrįstu daugiau jo naudoti. Nebrangus, bet vis tiek gaila, kad šitaip. Kolkas man su “Alterra” kosmetika labai nesiseka, dar neatradau nei vietos priemonės, kuri patiktų, o jų aprašymai, sudėtys ir skleidžiamos idėjos bei kainos man labai patinka – noriu dar išbandyti produktų, gal kažką gero atrasiu, bet jau prie tušų greičiausiai ranka nebesities…

Pasižiūrėjau, kaip gi įvertino kitos merginos šį tušą, galite atsiliepimų rasti ČIA.

“Bet kas man nepatiko, tai po valandos bėgio jau valiausi akių vokus ir paakius nes vis patebdavo, gal dėl tos priežasties, kad esu riebios odos savinkė arba dėl to, kad dirbu aplinkoje kur labai šilta. Bet pasikartosiu prieš tai naudojau tušą kuris tokių problemų nesukeldavo. Dienos pabaigoje buvau kaip panda.”

“Kadangi nešioju akinius ir kontaktinius lešius tai nekiekvienas tušas yra tinkamas.Šis blakstienų tušas patiko, nes labai geras šepetėlis, tankus, švelnūs šereliai,kurie nebraižo,blakstienos neapsunkusios nuo tušo. Mano natūralios blakstienos yra ilgos, šis tušas jas dar labiau išryškina, blakstienas nudažo tolygiai, šepetėlis atskiria kiekvieną blakstieną, taip dar labiau išryškina akis.”

“Tušą patogu tepti, tačiau norinčioms daugiau apimties siūlyčiau rinktis kokį nors kitą variantą, nes tušas tik paryškina blakstienas ir jos atrodo labai natūraliai. Pastebėjau, kad tušas pailgina blakstienas, tačiau juo sunku padažyti akių kampučiuose esančias blakstienas dėl storo šepetėlio.”

” Pasidažyti nelabai sekėsi, tušas blakstienas padengia labai plonu sluoksniu ir blakstienos atrodo labai natūraliai. Visos norime išryškinti blakstienas ir kad tušas gerai laikytųsi, netrupėtų ir nepaliktų pajuodusių paakių po pusės dienos, bet deja pasidažius su Alterra tušu taip ir atsitiko, tad pati daugiau nepirkčiau šio produkto.”

“Blakstienos gražiai atsiskiria- nelieka “gumuliukų”. Bet nepavyko išgauti norimo blakstienų ilgio ir juodumo efekto, net kelis kartus dažant. Na, o dienos bėgyje pažiūrėjus į veidrodį nemalonus siurprizas- išteplioti akių vokai, pajuodę paakiai. Kitą dieną tas pats. Geriausias šio tušo pliusas, kad jis lengvai nusiplauna, užtenka vandens.”

Na, atsiliepimai visokie – yra ir kam patiko ir tiko, bet labai daug ir naigiamų atsiliepimų, kurie susidūrė su tomis bėdomis, su kuriomis ir aš susidūriau. Aš rekomenduočiau nebent toms, kurioms kiti tušai netinka, kankina gumuliukai, norisi natūralaus įvaizdžio, norite tušo, kurį lengva nuvalyti, blakstutės nesiremia į odą, akys neašaroja, neturite riebios odos. Visoms kitoms – neverta nė bandyti 🙂

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones: https://www.facebook.com/kelionduone/
Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/ 
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/ 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *