serialai,  Serialai/Filmai/Knygos/Etc

90 įvairių serialų: ką žiūrėti, kol esam įstrigę namuose?

Na, nebūtinai karantino. Tiesiog dabar, net jei ir dirbam it bitutės iš namų, vis tiek daugiau laiko leidžiam tarp keturių sienų ir laiko knygoms, filmams bei serialams daugiau atrandam. Aš, kaip aktyvi ir nuolatinė serialų žiūrėtoja, pagalvojau, kad galbūt verta Jums kažką parekomenduoti, jei jau bandote išsirinkti, ką gi čia dabar pažiūrėjus…

Esu apie kai kuriuos serialus jau rašius: 5 serialai, kuriuos verta pamatyti ir Serialai, kurie praskaidrins vakarą , juoko dozės , kurie verti dėmesio .

Humoristiniai

Norint nerimą nuraminti, galima į lengvus (o tai nereiškia, kad kvailus) juokingus serialus pasinerti. Aš žiūriu tikrai ne vien tokius, bet juos tikrai mėgstu.

Jau kituose įrašuose minėjau šiuos:

1. Young Sheldon / Jaunasis Šeldonas
Patiks visiems mačiusiems (ir ne tik) Big Bang theory ir norintiems kažko family friendly, be vulgarumų ir tokio šviesaus, bet ne per daug banalaus humoro. Labai linksmai man susižiūrėjo.

2. Brooklyn nine-nine / Bruklino 9-9
Labai išgirtas šmaikštus serialas apie policininkus-detektyvus. Amerikietiškas, trumpos serijos ir daug sezonų. Pradžioje gali pasirodyti, kad kvailokas, bet vėliau labai įtraukia ir gaila, kai pasibaigia. 

3. Good Place / Gera vieta
Iš tikro, labai unikalus ir išskirtinis serialas kuris pozityviai nustebino.
Apie ką? Apie pomirtinį gyvenimą. Apie “gerą vietą”, kurią dažnai įvardijam kaip rojų, ir “blogą vietą“, kurią įvardinam kaip pragarą. Apie gyvenimo įprasminimą, mūsų silpnybes ir mokėjimą spręsti problemas. O tas pomirtinis pasaulis – gerokai kitoks, nei dauguma religijų jį piešia savo vaizduotėje.
Jis labai šaržuotas, keistas ir keliantis daug dilemų. Juokingas, absurdiškas, bet tikrai puikus.
Šiek tiek panašus serialas dar būtų Dead like me (mirę, kaip aš), kiek primityvesnis, mažiau filosofinių dilemų, bet neblogas.

4. Arrested Development / Sustabdyta raida
Jau tikrai senas, bet vis dar geras. Toks tradicinis, pilnas humoro. Pamatysite, kiek daug memų atėję būtent iš šio serialo kadrų. Absurdiškai turtingos šeimos gyvenimas, keistoki santykiai. Lengvas, bet tikrai smagus.

5. Modern Family / Moderni Šeima
Vienas mėgiamiausių – apie šeimos, pačios įvairiausios,  santykius. Jis toks jaukus, bet šmaikštus. Pajauti šeimos ir buvimo drauge svarbą, taip pat ragina savo keistenybes priimti. Nėra apie šablonišką šeimą ir tai labai džiugina, atrandi dalį savęs.

6.  The Office / Ofisas (USA versija)
Jei jau ofiso nematėt, tai dabar smerkiančiai kratau galvą. Man tai vienas nuostabiausių komiškų serialų. Ne tik dėl memų, kuriuos atpažinsit, bet dėl visko – dėl absurdiškų situacijų ir beviltiškų, rodos, žmonių, keistų kolegų ir nuobodaus darbo, kuriuos galima paversti kasdieniu nuotykiu. Visko yra, ir meilės, ir draugystės, ir visiškų nesąmonių. Kai tik bloga nuotaika – verta ofisą įsijungti. Ir nepameskit po poros serijų, pažadu, kad su laiku įtrauks, bet nebūtinai iškart.

O kas dar?

7. Friends / Draugai
Na, čia jau klasikų klasika. Jei tik nematę, tai iškart per karantiną viską sužiūrėkit. O ir tas madas matyti, praėjus keliems dešimtmečiams, labai įdomu ir juokinga.

8. How I met your mother / Kaip aš susipažinau su jūsų mama
Šį irgi turėtumė žinoti. Jau pabaigtas, tad vienu ypu visą sužiūrėsit, negaila bus užkibti už kabliuko. Jis ir juokingas, bet ir apie santykius, meilę, seksą ir draugus. Tokia moderni friends versija.

9. Mindy project / Mindės projektas
Jei matėte ofisą, tai prisiminsite tuštoką ir juokingą indę. Ji čia atgyja kaip naratorė ir pasakoja savo istoriją – apie pop kultūrą, rodos, tuštybę ir keistus interesus, kurie susipina su tuo, kad ji puiki gydytoja ir nepaisant visų skirtumų, traukia kitus. Apie santykius, juokingus nesusikalbėjimus. Toks veikiau moteriškas.

10. Sex education/ Sekso terapija
Šis kitoks, nes nėra visai humoristinis. Juokingų situacijų daug, bet ten yra daug daugiau visko. Aišku, galite nuspėti, kad apie seksą ir paauglių hormonų audras. Bet jis labai giriamas tuo, kad aptaria ir neaptartus klausimus – apie lovoje patiriamas bėdas ir nesusipratimus, moters malonumą, priekabiavimą, aseksualumą, hiperseksualumą, masturbaciją, pirmus kartus ir visa tai, su kuo susiduriame ieškojimų kelyje. Jis vulgarus, juokingas, bet tuo pačiu pamokantis ir toks, kuriame pasirodo ir daug baimių, nerimo ir klausimų, kuriuos galima užduoti.

11. Supermarket / Supermarketas
Šis man irgi patiko – kaip ir ofisas, apie nuobodų darbą ir mažai uždirbančius keistokus žmones, kurie savo kasdienybę nuspalvina sau žinomais būdais. Keisti charakteriai, juokingos sitaucijos ir beviltiškumas, kuris aplanko. Tikrai patiko.

12. Parks and recreation / parkai ir poilsis
Dar vienas memų šaltinis.  “The Office” gerbėjams tikrai patiks – identiškas stilius.

13. Grace and Frankie / Greisė ir Frankė
Dvi senjorės, kurių gyvenime dar tikrai neatėjo laikas saulėlydžiui. Labai skirtingos, net priešingos, bet atranda bendrystę, nes jų abiejų vyrai, atėjus senatvei, prisipažįsta mylintys vienas kitą ir esantys homoseksualūs. Vaikai suaugę, galima nebesislapstyti. Ir tikrai daug smagių nuotykių jiems visiems nutinka. O amžius nieko nereiškia – dar ne laikas nuleisti rankas.

14. Schitsų įlanka / Schitt’s Creek 
Nuostabus Kanados serialas – turtuoliai bankrutuoja ir yra priversti nusėsti prastame mažame Amerikos miestelyje. Skamba labai šabloniškai, bet seriale nagrinėjamos labai įvairios temai, bėgant sezonams kiekvienas veikėjas atsiskleidžia, daug išmoksta ir tikrai auga, tobulėja. Yra ir daug juokingų vietų, bet ir buvo išlieta ašarų (ypač paskutiniame sezone). Trumpos serijos, puiki vaidyba. Žiūrint pirmas serijas neužkabino, bet vėliau labai džiaugiausi, kad žiūrėjau toliau.

Ir tikrai čia ne visi humoristiniai, kurie verti dėmesio. Ir ne visi, kuriuos mačiau. Sąrašą galima pildyti, ir pildyti…

Kažkas “moteriško”

Nelabai mėgstu skirstyti dalykų į moteriškus ir vyriškus, nes man atrodo, kad tam tikri dalykai gali patikti įvairiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų lyties. Bet šįkart turiu omenyje socialinę kategoriją, kur moteriškis serialai reiškia, kad istorijos yra daugiausiai apie merginas, jų gyvenimą, meilę ir draugystę, jų patyrimus, stilių, grožį…

15.  Younger / Jaunesnė
Apie tai, kad amžius tėra skaičius. O šiaip jau, toks linksmas, modernus ir pasakojantis apie išsiskyrusią moterį, kuri meluoja dėl amžiaus vardan to, kad gautų darbą leidybos industrijoje, kuri nori jaunų veidų. Apie kartų skirtumus, meilę ir seksą, draugystę ir tuštybę…. trumpos serijos, patrauklūs personažai.

16. The Bold Type / Drąsios ir žavios
Šis iš dabartinių serialų man tikrai patiko, nes jis ne tik primena modernią sekso ir miesto versiją, bet ir priverčia įsijausti, pasakoja apie daug problemų, kurios gali pasirodyti artimos. Aišku, mane jis kartais erzina savo vien gražiais aktoriais ir rožiniu pasauliu, bet vis tik tikrai jaukus, smagus ir priverčia ir juoktis, ir ašarą nubraukti. Kaip iš tokio tipo serialų – šis vienas geresnių.

17. Good girls / Geros mergaitės
Šis ir įvertintas gerai, ir labai išgirtas. Dar mano nematytas, bet tikrai laukia. Apie moteris, kurios bando užsidirbti pinigų ir pasitelkti kūrybą, idant vienos sugebėtų savo vaikus išlaikyti. Bet daugiau ne tragizmo, o įdomybių, juoko ir veiksmo.

18. Pretty little liars / Jaunosios melagės
Irgi garsus ir jau pasibaigęs serialas. Kai kurie sezonai prastesni, bet šiaip tikrai neblogas. Dabar yra ir kažkokia nauja versija statoma, bet nežiūrėjau, gal reiks pabandyti, bet teko girdėt, kad gerokai prastesnis.

19. Gossip Girl / Liežuvautoja
Elito gyvenimas ir blizgučiai, santykiai, intrigos – užaugau žiūrėdama. Jei kas liko nematę ir norite kažko tokio – negaila savo vakarų paaukot.

20. The real housewives of Beverli Hills / Tikrosios Beverlihilso namų šeimininkės
Na, ne serialas, bet realybės šou – ir vienintelis mano žiūrimas, toks guilty pleassure. Labai daug tuštybės ir moterų su tokiomis vertybėmis, kad norisi už galvos susiimti. Bet kažkas jame yra tokio, kas traukia. Man įdomu buvo pastebėti, kaip žmonės nemoka susikalbėti, kaip išsiriša santykiai ir kokiame savo burbule jie gyvena. Kaip rūpinasi vaikais, kuo užsiima… neatliepiu to gyvenimo ir į tą plastikinę Amerikos dalį visiškai nenoriu, bet žiūrėti, kaip serialą, tikrai įdomu. Visus sezonus su malonumu suvalgiau.

21. Workin’ moms / Dirbančios mamos
Šio dar nežiūrėjau, bet jau nusižiūrėjau (koks kalambūras, hehe). Kanadiečių, apie Toronte gyvenančias mamas, kurios žongliruoja buitimi, karjera, santykiais ir bando kažkaip viską ant savo kupros išlaikyti. Kad ir nesu mama, bet vis tik aktualiau nei Kalifornijos turtuoliai.

22. The L world / Moterų pasaulis
Dar nematytas, bet daug atsiliepimų susilaukęs serialas apie moteris, kurios gyvena intrigų verpetuose. Slapti nėštumai, romanai, aferos…na, mintį pagaunat.

23. Harlots / Pasileidėlės
Stiprus draminis serialas, kurio veiksmas vyksta ryškiame ir kosmopolitiškame XVIII a. Jurgių epochos Londono fone. Jame visiškai nauju kampu atskleidžiama vertingiausia miesto komercinė veikla – seksas. Na, ne tik moterims patiks, atsiliepimai labai geri, šitą irgi laikausi ateičiai. Kažkas istorinio, bet tikrai įdomaus ir kitoniško.

24.SKAM / Gėda
Norvegiškas serialas apie paauglius. Tikrai toks, kuriame daug savęs galima atrasti. Toks nenukomercintas, galima rasti titruotą. Tikrai patiko, kiekvienas sezoniukas trumpas apie istoriją iš skirtingų draugų perspektyvos.

25. Chilling adventures of Sabrina / Jaudinantys ragainaitės Sabrinos nuotykiai
Tikrai nuotaikingas serialas apie raganaitę, jos santykius, draugystes. Daug fantastikos, bet ir paprastų paauglių problemos. Antras sezonas mane kiek nuvylė, bet pirmą tai sužiūrėjau nesunkiai.

26. Hot in Cleveland / Gražuolės Klynlende
Išsiskyrusi rašytoja, buvusi serialo žvaigždė ir iš Anglijos kilusi kosmetologė – trys geriausios draugės pakeliui iš Los Andželo į Paryžių, lėktuvui priverstinai nusileidus, atsiduria Klyvlende, mieste, kur vertinamas ir brandžios moters grožis. Draugėms tenka apsispręsti – grįžti į Los Andželą, kur jau niekam nėra įdomios, ar pasilikti čia ir mėgautis nauja sėkme.
Man dar nematytas.

27. The marvelous Ms. Maisel / Nepakartojama ponia Maisel 
Nuostabus serialas, apie kiek senesnius laikus ir labai drąsią ir iš socialinių normų rėmų iškretančią moterį, kuri gyvena pagal savo taisykles ir nori tapti komike. Labai įdomus, ir juokingas, ir graudus serialas. Tikrai patinka ir kelia šypseną, labai geri aktoriai.

Apie teisę ir politiką:

28. The good wife / Geroji žmona
Kaip tik dabar jį žiūriu ir esu užsikabinusi, jau ketvirtą sezoną baigiu, dar keli liko, o tada iš kitos perspektyvos serialas susijęs Gera kova (good fight), kuris irgi laukia. Tikrai patinka, lengvai žiūrisi. Toks paprastas, bet tikrai įdomus. Ir tarpusavio santykiai ir intrigėlės, bet ir vis kitokios bylos. Labai įdomu matyti, kokia kitokia JAV teisinė sistema ir ją pažinti.

29. Hot to get away with a murder / Kaip išsisukti įvykdžius žmogžudystę
Labai stipri moters juodaodės protagonistės figūra – Viola Davis. O tuo pačiu daug teisinės sistemos, slėpiamų nusikaltimų ir intrigų, kurios įsuka labai giliai. Tikrai puikus serialas, labai įtraukia, turi nemažai detektyvinių detalių.

30. Scandal / Skandalas
Olivia Pope – ar nesat šios pavardės girdėję? Su mama skaniai sužiūrėjom visus sezonus. Vietomis gali nusibosti ar erzinti, gyvenimas ne toks, su kuriuo tapatintumeisi, bet serialas tikrai geras. Baltieji rūmai, JAV prezidentas, teisininkai ir visa tai, kas vyksta tarp jų. Ir meilės, ir politikos, ir pinigų, ir nusikaltimų.

31. House of cards / Kortų namelis. 
Amerikos politika ir labai stiprus ir savo vardo vertas serialas. Paskutiniai sezonai prastesni, o ir paskutiniame pagrindinio aktoriaus neliko dėl skandalų. Bet serialas labai stiprus. Daug šaltų santykių, korupcijos ir aferų, nuolat norisi šlykštėtis tais veikėjais, bet jie ir traukia. Toks galios žaidimas – metaforinėmis kortomis. Bet dėmesio labai vertas.

32. Madam secretary / Valstybės sekretorė
Apie moterį, užimančią trečią vietą tarp svarbiausių ir galingiausių asmenų JAV politinėje sistemoje. Apie kylančius sunkumus ir dilemas, tarptautinius santykius ir komplikuotą politiką. O tuo pačiu, ir mamystę, šeimą ir santykius – kaip be jų? Toks jaukesnis, mažiau negatyvus ir lengvesnis, lyginant su kitais tokio tipo serialais.

33. Suits / Kostiumuotieji
Ne visus sezonus žiūrėjau, nusibodo, bet šiaip apie labai krūtus teisininkus ir intrigas.

34. Žmogus aukštojoje pilyje / The man in the high castle
Kas būtų buvę, jei II pasaulinį karą būtų laimėję vokiečių naciai? Tai Amerika, kuri pralaimėjo ir jai teko prisitaikyti prie nacistinio rėžimo, o gabalas jos atiteko ne mažiau žiauriems japonams. Serialas nagrinėja ir žmogiškumą, mūsų prisitaikymą, norą kovoti, o ir parodo, koks reikšmingas buvo tas laikotarpis – jis nulėmė tai, kaip gyvename šiandien. Aišku, seriale atsiranda ir mistikos, itin daug siužeto linijų ir kelios jų man pasirodė keistokos. Bet tai pakankamai kokybiškas serialas, kurį pažiūrėti tikrai verta, o ir tikrai labai įtraukia, daug netikėtumo. Priskirčiau jį ir prie veiksmo, ir prie draminių ir psichologinių.

Medicininiai:

Na, tokie, kurie pasakoja apie medikus ar kitus pagalbininkus, kuriems tenka kasdien spręsti sudėtingus klausimus ir gelbėti gyvybes. Tokius labai mėgstu. 

35. Grey’s Anatomy / Grey Anatomija
Pats mano mylimiausias – kiek verkta ir juoktąsi jo metu. Tiek daug sezonų, o nenusibosta. Tiek dilemų, skaudžių istorijų ir tikrai svarbių ir aktualių socialinių temų. Jame visko yra, ir medicinos, ir meilės, ir gyvenimiškos patirties. Labai stiprus ir ne be reikalo toks populiarus serialas. O ir labai moka apeliuoti į jausmus. Siūlau pasižiūrėti ir Privati praktika (private practise), kuris kaip ir atskiras, bet susijęs su Grey Anatomija, tikrai patiko.

36. Good doctor / Geras daktaras
Irgi puikus serialas apie gydytoją, turintį autizmo ligą. Daug atveria ir medicininių atvejų, ir santykių, o ir pačio autizmo spektro turinčių žmonių gyvenimo, pasakoja apie nepritapimą prie kitų, sunkumus, susijusius su autizmu. Labai puikus serialas, džiaugiuosi, kad toks yra ir nekantriai laukiu naujų serijų.

37. Resident / Rezidentas
Šis irgi neblogas, nors pastariesiems neprilygsta. Vis tik istorijos įdomios, daugiau pasakoja apie slaugytojų misiją, kurias dažnai užmirštam, apie ligoninės personalą. Ir santykių, ir intrigų – irgi visko rasit.

38. Merry kills people/ Merė žudo žmones
Nėra šviesus ir lengvas serialas, tikrai sukelia daug nemalonių jausmų ir apmąstymų. Bet tikrai verta pažiūrėti. Jis ne apie serijinę žudikę, bet apie gydytoją, kuri teikia nepagydomiems pacientams nelegalią paslaugą – eutonaziją. Daug dilemų šia tema, apie savanorišką pasirinkimą mirtį. Tikrai rekomenduoju, vos du sezonai. Toks irgi kitoks – nenukomercintas.

39. 911 / pagalbos numeris 911
Ne tiek apie medikus, kiek apie ugniagesius ir tuos, kurie irgi kasdien gelbsti gyvybes. Labai įdomus, parodo daug įvairiausių nelaimių, nutinkančių žmonėms, situacijų, apie kurias nepagalvotum. Stichinės nelaimės, pagrobimai, užpuolimai, avarijos ir t.t. O tuo tarpu, dar ir santykiai, kurie ne ką lengvesni.

Kriminaliniai /detektyviniai/ mistiniai

Na, tik keli, bet tikrai geri serialai apie nusikaltimus, kriminalus,  narkotikus ir detektyvinius prieskonius.

40. La Casa de Papel / Money Heist / Pinigų namai
Vienas mano mylimiausių serialų apskritai – ispaniškas, labai įtraukiantis, fantastiški personažai su išraiškingais portretais. Banko apiplėšimas, bet istorijoje yra lanai daug veiksmo, strategavimo, netikėtumų ir besiliejančių jausmų. Nekantriai laukiu ketvirto sezono, šis serialas tiesiog nuostabus.

41. Narcos / Narkotikų prakeiviai
Tikrai vertas dėmesio serialas, paremtas tikra istorija – apie Kolumbijos narkobaroną Eskobarą. Apie narkotinus, lotynų Ameriką ir įvykius, kurie iš tiesų vyko ( kad ir seriale šiek tiek paspalvinti). Du sezonai apie tai, kaip bandyta jį sugauti. Vėliau jau pasakojama apie kitų narkotikų kartelių gaudynes ir verslą, apie Meksiką. Pirmi du sezonai geriausi, bet šiaip serialas tikrai įdomus, įtraukiantis.

42. Breaking Bad / Bręstantis blogis
Šis kultinis serialas tikrai vertas dėmesio – tai puikus charakterio vystymosi pavaizdavimas, blogio, slypinčio mumyse įkūnijimas. Tuo pačiu, ir socialinė kritika, ir drama. Apie chemikos mokytoją, tapusį narkotikų gamintoju. Būtinai pasižiūrėkit.

43. Fargo
Toks skandinaviškų prieskonių turintis serialas apie nusikaltimų narpliojimą. Bylos, šiek tiek humoro ir subtilios istorijos, kurios labai įtraukia.

44. Killing Eve / Žudant Ievą
Vienas populiariausių serialų visame pasaulyje. MI5 analitikė Ieva Polastri ir įpatingai pavojinga samdoma žudikė Vilanelė leidžasi į žiaurią dvikovą. Jos tampa vis labiau priklausomos viena nuo kitos. Ievos intuicija neapgauna – ji nuolat seka nusikaltėlę. Vilanelė persekiojimą paverčia žaidimu, nuo kurio jaučia didelį malonumą.
Oi, tikrai labai geras serialas, tiek daug prieskonių jame, toks psichopatiškas, bet ir žavingas, tikrai labai patiko.

45. Why women kill / Kodėl moterys žudo
Šis nėra tradicine prasme kriminalinis ar apie nusikaltimus, bet jis apie trijų kartų moteris, su labai skirtingomis gyvenimo istorijomis, kurių likimai pasisuka taip, kad moterims tenka žudyti. Visą serialą išlieka intriga ir tikrai visas serijas sužiūrėjau nekantraudama ir labai liūdėjau, kai pasibeigė. Tikrai vienas subtilesnių serialų, kitoniškų ir įdomių, labai rekomenduoju.

46. 12 Monkeys / Dvylika bezdžionių
Keliautas laiku Džeimsas Koulas atkeliau iš 2043-ųjų metų į dabartį, kad sustabdytų mirtiną virusą sukurtą organizacijos žinomos “Dvylikos Beždžionių armijos” pavadinimu. Koulo ateityje šis virusas pražudė 93.6% pasaulio gyventojų. Sau į pagalbą jis pasikviečią virusologę Kasandrą Reilį ir genialią matematikę turinčią psichinių problemų Dženifer Goins.
Šis man dar nematytas, bet aktualus dabartiniam laikui.

47. Walking dead / Vaikštantys numirėliai
Pusiau siaubo, pusiau veiksmo. Epidemija, kai reikia išlikusiems kovoti nuo viruso, kuris paverčia agresyviais zombiais. Daug šlykščių vaizdų, jautruoliams netiks, bet tikrai įtraukia ir pastatytas labai kokybiškai.

48. The Sinner / Nusidėjėlė
Kiekvienas sezonas – atskyra istorija. Ir tikrai labai įtraukianti. Toks pusiau siaubo, pusiau detektyvinis serialas. Pirmas sezonas patiko labiausiai – tiriamas nusikaltimas, daug psichologijos elementų. Antras sezonas labiau mistinis, apie sektantų bendruomenę, irgi labai įtraukė. Dabar pastatytas trečias sezonas, kurio dar nežiūrėjau. Tikrai įdomus serialas.

49. Riverdale / Riverdeilas
Paaugliškas, bet irgi sukasi ne tik apie meilę seilę, bet ir apie keistus įvykius mažame miestelyje, keistus dingstančius žmones, žmogžudystes. Kai kurie sezonai man patiko, kai kurie erzino. Bet šiaip šis serialas yra labai populiarus, kai kur atsiranda daug mistikos ir keistenybių, bet aktoriai geri, fabula kitoniška ir įdomi. Mėgstantiems paauglišką stilių turėtų patikti.

50. Twin Peaks / Tvin Pyksas
Na, čia jau klasikų klasika. Ir tiriamas nusikaltims, ir mistika, D. Linčas su savo keistenybėmis. Bent jau pirmą sezoną privalote pamatyti. Ir stilius, ir garso takelis, ir personažai – tai kino mylėtojų desertas. Galima žiūrėti ne vieną kartą.

51. You / Tu
Na, šis kaip ir romantinis, apie įsimylėjusį vaikiną, bet galiausiai pasirodo, kad tas vaikinas turi tam tikro manijakinio elgesio. O galiausiai paaiškėja, kad vardan meilės jis gali ir žudyti, kas trukdo kelyje ir užsiima beprotiškais dalykais. Toks psichologinis, keistas, kaip ir holivudinis, bet tikrai labai įtraukiantis. Abu sezonai mane sužavėjo, laukiu trečio.

52. Stranger things / Keisti dalykai
Šis irgi labai populiarus – gal jau ir matę būsit. Jis įdomus, kitoks. Toks šiek tiek apie vaikus, jų draugystes, šiek tiek apie fantastiką, mistiką, apie bandymą ngalėti blogį. Šiek tiek primena komiksus – vietomis man pasirodė banalokas ir per daug keistas ir netapau tokia jo gerbėja, kaip kiti, bet šiaip jau patiko, paskutinis sezonas tikrai įtraukė ir net verkiau. Dabar filmuojamas vietomis Vilniuje, tad sekantį sezoną bus dar įdomiau žiūrėti. Kaip bebūtų, jei fantastika negąsdina, o noris kažko visai šeimai – šia tiks.

53. Vampire diaries/ Vampyrų dienoraščiai
Kai buvau paauglė, dievinau šį serialą. Visiems, kurie nėra alergiški romantizuotiems paauglių dievukams vampyrams. Mistinis, paaugliškas, bet įdomus. Galiausiai nusibodo, bet savo laiku buvau dėl jo pamišus.

54. The Purge / Išvalymas
Kaip išgyventi laiką, kai visi nusikaltimai tampa leidžiami? Įtemptas, gerai įvertintas, pusiau siaubo. Manęs dar irgi laukia. 

55. Peaky Blinders / Birbingemo gauja
Britiškas, stilingas ir labai įdomus. Apie Shelby nusikaltimų šeimos išnaudojimus tiesiogiai po Pirmojo pasaulinio karo.Nebijantiems smurto, istorijos ir veiksmo. 

56. Ginant Džeikobą / Defending Jacob
Tai mini serialas, serijos ilgos, bet jų nedaug. Labai lėtas, psicgologinis ir tarsi migloje paskendęs. Kuo tikėti, kai tavo sūnus kaltinamas atlikta žmogžudyste? Kokiais instinktais kliautis, kai myli savo vaiką, bet tiek ženklų rodo, kad jis galbūt yra kaltas? Ir atsakymo nėra – tik pasirinkimas, kuria puse tikėti. Ir vis gyventi baimėje, kaltėje. Tikrai rekomenduoju psichologinių serialų mėgėjams.

57. The Undoing / Naikinimas
Serijų nedaug, bet jos ilgos, kaip atskiri filmai. Tai puiki psicgologinė drama su Nikole Kidman priešakyje – viskas tavo gyvenime yra puiku, bet per vieną naktį viskas pradeda byrėti ir nežinai, kuo tikėti. Ką daryti, kai suvoki, kad nežinai, su kuo gyvenai ir miegojai visus tuos metus? Tai ir detektyvas, ir trileris, ir drama. Labai vertas dėmesio mini serialas.

Siaubo

Jau kelis paminėjau, bet jie tokie sunkiai priskiriami (kaip ir dauguma) prie vieno žanro. Čia keletas tokių grynai siaubo serialų, kuriuos lengviau priskirčiau į atskirą kategoriją. Nesu jų mačius daug, bet šie patiko:

58. American Horror story / Amerikos siaubo istorija
Kiekvienas sezonas – visai atskira istorija. Aktoriai daug kur tie patys, bet sezonai net labai skirtingi.
Pirmasis apie užkeiktą namą, gal kiek tradicinis, bet turi tokios labai žavios mistikos, tikrai šiurpokas, bet labai įdomus.
Antras apie psichiatrinę – daug psichologijos, sezono gale jau ir kiek mistikos, bet šis mano vienas mėgstamiausių ir labai patikęs.
Trečiasis apie raganas, tikrai nebaisus, bet įdomus, labiau holivudinis.
Ketvirtas apie išsigimėlių cirką, man jis patiko, daug veiksmo ir labai keistų dalykų.
Penktasis apie viešbutį – su Lady Gaga. Daug erotikos, kraujo ir mistikos. Toks subtilus, rafinuotas ir daugiaskluoksnis, šis labai patiko, antrą vietą pagal gerumą jam skirčiau.
Šeštasis apie roanoke – labai keistas, tartum apie filmo statymą, bet tuo pačiu apie žudynes. Šis manęs neužkabino, sužiūrėjau, bet apvylė.
Septintasis – kultas. Šis labai patiko. Daug feministinių idėjų ir politinių prasmių, masinių žudynių, žiaurumo, bet tuo pačiu daug įtampos, istorinių tikrų faktų.
Aštuntas – apokalipsė. Ir mistinis, ir erotiškas, ir kraupiai klampus. Šiek tiek priminė viešbutį.
Devintas sezonas apie 80’s laikmetį, jaunimėlį stovykloje ir serijinius žudikus. Labai tradicinis ta prasme, kad fabula labai matyta ir primityvi, bet vėliau viskas pasirodo esą daug sudėtingiau, įsipina mistikos ir tokia makalynė tampa, kad ir erzino, bet ir tikrai sudomino. Pabaigus, pagalvojau, kad visai patiko, verta iki galo buvo sužiūrėti, bet nėra stipriausias, mano galva, sezonas.
O dabar labai laukiu devintojo. 

59. The haunting of hill house / Prakeikto namo medžioklė
Toks grynas siaubo serialas – daug intrigos, daug mistikos ir siaubo elementų, iššokimų ir šiurpumo. Bet jis ir psichologinis, daug vykstančių paranormalių dalykų susiveda į vidinius išgyvenimus ir sunkius jausmus, kuriuos veikėjai išgyveno.

60. Penny Dreadful
Ne tiek baisus, kiek apie siaubo istorijas. Šiurpus, įdomus, pusiau istorinis, intriguojantis. Susipina daug žymių ir mums žinomų siaubo istorijų – nuo frakenšteino iki Doriano Grėjaus – ir istorija plėtojasi labai savitai. Aktoriai labai geri, serialas itin estetiškas. Tikrai rekomenduoju.

61. Bates Motel / Bates motelis
Psichologinis siaubo serialas, labai išgirtas ir tikrai intriguojantis. Labai įtraukė ir sužavėjo. Tai ir šeimos santykiai ir traumų pasekmė, ir detektyviniai elementai, ir kas vyksta, kai negydai psichinės ligos. Aliuzija į garsųjį  Hitčkoko “Psichopatą” – moderni priešistorė. Vienas geresnių serialų, o tai, kad turi daug sezonų man buvo grynas malonumas. Ilgai dar liks atmintyje.

Psichologiniai/draminiai

Tokia irgi abstraktoka kategorija, bet šiuos serialus reikia žiūrėti atidžiai, o ne fone pasileidus. Jie tikrai su savimi nešasi daug prasmių, nors nesakau, kad nė vienas iš seniau paminėtų to nedaro. Šie labai savotiški, kažkaip jų nepavyko man į kitus stalčius įgrūsti.

62. The handmades tale/ Tarnaitės istorija
Tikrai fantastiškas serialas, kurį kiekvienam rekomenduočiau. Tokia distopija apie pasaulį, kuriame JAV politinis rėžimas priverčia vis dar vaisingas moteris būti, realiai, vergėmis ir atlikti dievišką pareigą – išnešioti šeimininkų vaikus. Ten parodoma labai daug: apie religijos išsigimimą ir jos naudojimą saviems tikslams siekti, iškraipant jos pamatus. Taip pat apie moterų stiprybę ir gebėjimą kovoti, išgyventi tokius dalykus, kurie atrodo neišgyvenami. Verta tikrai skaityti knygą, o ir serialą žiūrėti. Verčia ir gūžtis, ir kartais pykina, ir graudina. Bet verta.

63. Black Mirror/ Juodasis veidrodis
Čia ne tik kiekvienas sezonas kitoks, bet ir kiekviena serija. Tai tarsi mini filmai. Ir jie visi fantastiški. Labai daug dilemų, susijusių su mūsų etiniais pasirinkimais, distopijomis, dirbtiniu intelektu, politika, pakitusiomis vertybėmis, privatumo ribomis… vienos serijos geresnės už kitas, bet pats serialas tikrai vienas geriausių ir jį rekomenduoju visiems suaugusiems. Pamatyti nelabai gražų visuomenės atspindį gal ir nebus labai lengva, o ir teks galvą pasukti, kartais net pasiskaityti, ką tam tikra serija norėta parodyti, bet tikrai verta.

64. Mindhunter / Minčių medžiotojas
Gal šis labiau būtų detektyvinis, apie nusikaltimų narpliojimą, bet jis irgi labai daugisluoksnis, daug psichologizmo elementų, istorinio ir dokumentinio konteksto.

65. Maniac / Manija
Labai panašus į Black mirror ir tikrai vertas dėmesio. Su Emma Stone ir kitais garsiais aktoriais. Apie apmokamą eksperimentą su naujais vaistais ir technologijomis, padedančiomis pakeisti atminties struktūras. Bet dalyviai patiria ne visai tai, kas žadėta. Kyla daug dilemų, žmonių galios ribų klausimas, technologijų įsikišimas ir daug netikėtumo. Labai skaniai jį sužiūrėjau.

66. Mr. Robot / Ponas Robotas
Dar manęs laukia šis serialas apie programišių, bet jis, kiek girdėjau, tikrai vertas dėmesio. Ne tik dėl pagrindinio aktoriaus, bet ir dėl įtempto psichologinio siužeto.

67. The Leftovers / Likučiai
Skaudus, įtemptas ir psichologinis – apie šeimas, kurių artimieji pradingo. Niekas nežino, kur. Ir nesiaiškina. Tai serialas, kuris priverčia ir juoktis, ir verkti.

68. Ozark / Ozarkas
Irgi apie nusikaltimus ir apie tuos, kurie juos bando išnarplioti. Bet daug psichologinių detalių, įtampos.

69. Witcher/ Raganius
Skaičiusius A. Sapkowskio knygas serialas apvylė, kitus apžavėjo. Fantastinis, įtemptas. Jei jau Game of Trones pabaigėt – ko gi šio nepabandžius?

70. The Act / Vaidinimas
Labai vertas dėmesio ir sudėtingas, dramatiškas – apie motiną, kuri sargdina savo dukrą ir priverčia ją manyti sergant nepagydoma liga, kuri reikalauja nuolat būti slaugoma. Pirmasis sezonas – apie Džipsę Blenčard, mergaitę, siekiančią išsilaisvinti nuo gluminančių santykių su pernelyg globėjiška motina. Siekdama nepriklausomybės, ji atveria paslapčių pilną Pandoros skrynią. Galiausiai viskas baigiasi žmogžudyste. Sekantys sezonai apie kitas neįtikėtinas kriminalines istorijas, dauguma paremtos tikrais atvejais.

71. Russian Doll / Rusiška lėlė
Apie švilpiko dieną, kai nubundama vis toje pačioje dienoje. Kas keičiasi, kai pakeičiam save pasirinkimus, veiksmus? Kiek mes galime valdyti savo likimą? Ir linksmas, ir keistas, bet vertas dėmesio serialas.

72. This is Us / Tai esame mes
Nuostabus draminis serialas – apie šeimą, vertybes ir santykius. Bet turi ir subtilumo, nėra banalus ar skystas, kaip tik parodo sudėtingus ir skaudžius dalykus, kuriuos tenka išgyventi. Labai įtraukia ir priverčia įsijausti, dėl tų veikėjų jauti skausmą lyg savąjį. Labai daug verkiau per šį serialą, bet tikrai buvo verta.

73. 13 reasons why / 13 priežaščių kodėl
Paaugliškas, rodos, paprastas, bet apie savižudybę ir sudėtingus santykius. Vieni sako, kad jis puikus ir labai laiku pasirodęs, kiti peikia. Bet man atrodo, kad bent pirmą sezoną pamatyti tikrai verta.

74. Sharp Objects / Aštrūs dalykai
Draminis, lėtas, psichologinis, turintis detektyvinių detalių. Su Amy Adams. Jis toks klampokas ir tamsokas, bet įtraukia.

Kiti: 

 75.Fleabag / Nevykėlė
Šis serialas britiškas, serijos trumputės. Ir jis labai keistas, persmelktas juodo humoro detalėmis. Jei angliškas humoras jums atrodo nesusipratimas, o atviros sekso scenos nėra priimtinos – nepatiks. Bet tas jo keistumas man visai patrauklus buvo. Tragikomedija.

76. Orange is the new black/ Oranžinė tai nauja juoda
Apie moterų kalėjimą – veikiau nusikaltimų, veiksmo serialas, bet irgi nagrinėja santykius, sistemą. Jis komiškas, brutalus, vietomis dar ir kaip vulgarus ir atviras, necenzuruotas, absurdiškas. Bet tikrai įdomus.

77. Shameless/ Begėdis (US)
Labai daug metų jau žiūriu šį serialą. Apie nepasiturinčią amerikiečių šeimą – alkoholikus tėvus, nusikalstamas veikas, palaidą gyvenimą ir visišką atbukimą. Apie tokią labai nepagražintą realybę ir tokius kuriozus, kad sunku patikėti, kad taip dar gali nutikti. Jei yra serialai apie elitą ir didelius pinigus, tai čia viskas priešingai. Ir tikrai, serialas puikus. Labai komiškas, bet ir gyvenimiškas, atviras ir įtraukiantis.

78. The End of the F***ing World / Suknisko pasaulio pabaiga
Kitoks, keistas ir, rodos, nenormalus. Apie paauglius, jų santykius, bet visai netradiciškai. Apie psichopatą ir aikštingą sadistę. Apie bandymą pabėgti, bandymą žudyti, bandymą leisti sau įsimylėti. Serijos trumpos ir buvo gaila, nes labai patiko. Pirmas sezonas stipresnis, bet patiko abu. Fantastiškas garso takelis ir serialo estetika.

79. Travelers / Keliautojai 
Mokslinės fantastikos serialas apie keliavimą laiku. Ir tikrai įdomus.

80. Outlander / Svetimšalė
Čia susipina romantikos, mokslinės fantastikos, istorijos ir nuotykių žanrai. Čia pasakojama apie Klarą, ištekėjusią antrojo pasaulinio karo slaugę, kuri per klaidą atsiduria 1743-iuosiuose. Ji staigiai atsiduria nepažįstamame nuotykių pasaulyje, kuris keičia jos gyvenimą. Kai Klara yra priversta ištekėti už Džeimio, kilnaus ir romantiško škotų kario, įsižiebia aistringas romanas, skaldantis Klaros širdį tarp dviejų visiškai skirtingų vyrų dviejuose nesuderinamuose gyvenimuose. Daug kas šį gyrė.

81. Homeland / Tėvynė
CŽV analitikė Keri Metison operacijos Irake metu sužino, kad vieną iš Amerikos kariškių užverbavo „Al Qaeda“. Netrukus po to, specialusis Delta būrys operacijos metu suranda Amerikos jūrų laivyno seržantą Nikolasą Brodį, kuris buvo laikomas dingusiu nuo 2003 m. Suvokdama, kad įrodyti Brodžio kaltę bus praktiškai neįmanoma, Keri pagalbos kreipiasi į savo mokytoją Soulą Berensoną. Kartu jie atliks tyrimą, siekiant išvengti kito teroristinio išpuolio JAV teritorijoje. Tikrai labai vertas dėmesio ir labai įtraukia.

82. Elite / Elitinė mokykla
Kai trys mokiniai iš paprastos mokyklos patenka į prašmatnią privačią mokyklą,konfliktas tarp jų ir turtingųjų moksleivių veda į žmogžudystę. Šitas labai manęs laukia.

83. High Maintance / Kaifas su pristatymu
Juokingas, įdomus serialas apie marihuanos kurjerį.

84. Lucifer / Liuciferis
Apie detektyvę ir tikrą šėtoną Liuciferį, kuris nori mėgautis gyvenimiškais malonumais. Paprastas, gana holivudinis, bet mane įtraukė.

85. Geros merginos / Good girls
Amerikietiškas ir labai įtraukus. Ir komedija, ir šiek tiek drama su trilerio elementais. Puikiai parodo JAV sistemą, kurioje viskas kainuoja ir kainuoja daug. Jei stipriai susergi ar prarandi savo verslą, namus – tenka pakloti milžiniškas sumas, o jas turi ne kiekvienas. Prispaustos į kampą draugės tiesiog pradeda vogti ir plauti pavogtus pinigus – tik žinoma, netyčia pavogia pavojingai gaujai priklausančius pinigus, tad joms tenka suktis iš mirtinai pavojingos padėties…

86. After life / gyvenimas po
Tai UK drama – su nuostabiai nejaukiu anglišku humoru ir lengvumu, nors teko verkti upeliais. Apie cinišką mažo nereikšmingo miestuko žurnalistą, kurio žmona mirė nuo vėžio. Ir su ja mirė visas jo gyvenimo džiaugsmas. Tai labai gražus gedėjimo, vienatvės ir galiausiai meilės atskleidimas. Tai viltis, vertinimas to, ką turi. Tai priežastis, kodėl gyventi toliau verta. Dešimt balų.

87. Tell me a story / Papasakok man istoriją
Šį priskirčiau prie siaubo – abu sezonai skirtingi. Visos siužeto linijos paremtos populiariomis pasakomis, tik čia viskas kiek kraupiau ir labiau primena detektyvą. Veiksmo daug, įtraukia, susižiūri labai maloniai. Vietomis keistokas ir turi holivudo prieskonių, bet neblogas.

88. El juego de las llaves / raktų žaidimas
Mokausi ispanų kalbos ir vis ieškojau serialų ispanų kalba, kuriuos galėčiau su titrais žiūrėti ir tobulinti klausą, žinias. Šis lengvo turinio serialas tam labai tiko. O ir susižiūrėjo labai linksmai ir maloniai. Jis meksikiečių, apie susituokusias poras, kuriems šiek tiek nusibodo rutina, tad jie nusprendė žaisti erotinius žaidimus ir apsikeisti savo partneriais. Serialas ir smagus, vietomis juokingas ar jautrus, o ir aktoriai man patiko. Aišku – viskas sukasi aplink seksą ir erotikos daug, o vietomis ji perauga ir į pornografiją. Bet lengvai juokingas, žiūrėčiau ir sekančius serialus. Ir tikrai paprasta aiški kalba, man kaip kalbos mokymosi šaltinis tikrai pravertė. Ir nebuvo muilo opera – lengvo stiliaus, bet įtraukiantis, trumpos serijos.

89. Upload / įkėlimas
Sukurtas pomirtinis gyvenimas, į kurį keliauji (jei turi pinigų) savo virtualioje versijoje – pagal savo socekonominį statusą nusiperki planą pomirtiniam gyvenimui, lyg tai būtų sanatorija. Na, ar, jei neturi pinigų, tiesiog dingsti. Vietomis man šis serialas pasirodė kiek per banalus, bet pati idėja nebloga ir žiūrisi lengvai. Tikrai neprilygsta “black mirror”, bet lengviems vakarams tiko ir patiko.

90. Dead to me / Tu man miręs
Juokingas, kandus, o ir savaip liūdnas. Apie mirusius vyrus, moterišką draugystę, santykius ir detektyvines istorijas. Nėra banalus, nors ir turi holivudo savyje. Bet tikrai gero turinio serialas su puikiais aktoriais.

Šitą sąrašą dar galima bus tęsti ir tęsti. O dabar – išsirinkite, ką žiūrėti ir mėgaukitės laiku namuose, nors trumpam užmiršdami karantino aplinkybes. Lauksiu Jūsų papildomų rekomendacijų. 

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones: https://www.facebook.com/kelionduone/
Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/ 
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/ 

 

 

3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *