Asmeninės istorijos,  Sveikata

Mėnesio iššūkis – darau jogą kasdien! (Yoga with Adriene: 30 days challenge HOME) #namaste

Įžanga: 

Nesu sportiška, nesu liekna, tvirta ir nemėgstu sporto. Dažniausiai sportas ir kūno kultūros pamokos mokykloje asocijavosi su neapykanta sau ir kankyne, kuri sapnuojasi košmaruose.

Turiu daug bėdų santykyje su savo kūnu – pradedant kompulsiniu persivalgymu ir baigiant somatinėmis bei psichosomatinėmis ligomis. Man su juo sunku, jis man atrodo kaip kažkas atskiro nuo manęs, man nuolat kenkiančio. Tai labai sudėtinga tema, kuri kai kam pasirodys keista. Bet realybė tokia, kad visi turim savų problemų ir savų nerimų, esame labai skirtingi. Aš turiu komplikuotą santykį su savo kūnu, didelį antsvorį, daug lėtinių ligų, psichologinių problemų,  o tuo pačiu bandau jį pamilti, su juo susidraugauti ir ta kelionė tęsiasi ir tęsis metų metus. Mano pasaulėžiūra yra labai BODY POSITIVE, tad manatiems kitaip šioje mano buriamoje bendruomenėje, deja, vietos neatsiras.

Na, bet racionaliai suprantu, kad judėjimas sveika. Kad jis atneša labai įvairių pozityvių atributų į gyvenimą, o ir aktyvina limfą, padeda seratoninui išsiskirti, kurio aš šitaip stokoju. Sporto klubai, būreliai – daug kas bandyta. Vis tik mano charakteriui savarankiškas judėjimas namuose tinka labiausiai. Ir tikrai, kai niekas nevertė, tada ir pradėjau ieškoti malonumo sportuojant ir judėjimo laisvės. Ir prisiversdavau, kai laikas nuo manęs priklausė ir neturėjau kažkaip ruoštis, galvoti, kas ką mano, kiek galiu. Esu pati sau ir tai mane labai stiprina. Nesu komandinis žaidėjas -nieko baisiau man už grupinius žaidimus su kamuoliu ir konkuravimą. Ne man. Ir nieko čia tokio.

Užtat rasdavau vis patinkančių treniruočių, kurias galėjau rasti youtube. Dariau pilates, visokias kitokias treniruotes. Ir atradau “Yoga with Adriene” kanalą, kuris man beprotiškai patiko. Vis padarydavau kažką, džiaugdavausi, kilimėlį jau daug metų turiu. Bet kažkas atsitikdavo – baisus virusas, kelionė, streso perteklius –  ir mano dažnos treniruotės nutrūkdavo ir tada prasidėdavo tas “viskas arba nieko” ydingas mąstymas, kai nebegrįždavau. Ir tada vėl atrasdavau ir vėl nustodavau ilgam.

Todėl pasiryžau naujiems metams prasidėjus trisdešimt dienų jogą daryti kasdien. Nes kodėl gi nepabandžius? Ne, laiko rasti nėra lengva, kaip ir šiaip nėra lengva ir kai kurios pozos atrodo neįmanomos. Bet joga man labai tiko ir patiko. Ji koncentruojasi ne į “nesustok, spausk save”, o į “klausykis savo kūno” ir intuityvų požiūrį, savo ribų pažinimą ir savo kūno pajautimą.

Todėl pasiryžau naujiems metams prasidėjus trisdešimt dienų jogą daryti kasdien. Nes kodėl gi nepabandžius? Ne, laiko rasti nėra lengva, kaip ir šiaip nėra lengva ir kai kurios pozos atrodo neįmanomos. Bet joga man labai tiko ir patiko. Ji koncentruojasi ne į “nesustok, spausk save”, o į “klausykis savo kūno” ir intuityvų požiūrį, savo ribų pažinimą ir savo kūno pajautimą.

Tai ne tik kūno, bet ir vidinio pasaulio treniravimas. Man labai patiko giluminis kvėpavimas, meditacija ir mokymasis jausti save. Ir neteisti savęs, kad kažko nesugebu. Tai kelionė, kurioje yra daug etapų, daug žvyrkelių ir nukrypimų. Reikia kaip tik dėkoti sau, kad šiandien aš darau sau kažką gero, kad skiriu laiką sau.

Ir pavyko? 

Ir, kaip bebūtų netikėta man pačiai, man pavyko. Visas trisdešimt dienų kasdien dariau “Yoga with Adriene” treniruotes (HOME seriją “30 days of yoga”) , kur kasdien pasirodydavo naujas video su skirtinga treniruote). Ir nepraleidau nė dienos, tai tapo kasdienine rutina. Net ir dienomis, kai labai blogai jaučiausi, kai buvo migrena, kai verkiau, kai buvo naktis ir tenorėjau miegoti – kasdien pasirodydavau ant kilimėlio.
Ir tai tikrai buvo labai naudinga patirtis.

Apsisprendžiau priimti šitą iššūkį ne dėl konkrečių tikslų – tikrai ne tam, kad mesčiau svorį ar užsiauginčiau raumenukų. Tad apie tai aš nekalbėsiu šiame įraše. Viskas dėl savijautos ir savęs pažinimo. Bandymo prajudinti labai apmirusį kūną ir suaktyvinti kraujotaką, limfą, prabudinti sąnarius ir raumenis, stuburą. Ir savo nerimą pamaitinti, bent trumpam susikoncentruoti į savo savijautą ir leisti sau atpalaiduoti tai, kas per daug įsitempę.

Ir man labai patiko todėl, kad tai buvo vienintelis mano atrastas sportas, kuris vertė mane labiau save mylėti ir priimti, o ne nekęsti. Adriene nuostabi – ji prašo klausytis savo kūno signalų, nesikankinti ir jausti, jei kažko per daug, pritaikyti treniruotes sau. Taipogi, tai sąmoningumo ugdymas ir koncentracija į dabartinį momentą. Man, kaip turinčiai depresiją su nerimo sutrikimu, tai buvo tiesiog nuostabus atradimas. Gilus kvėpavimas, be jokio uždusimo ir šono skausmo, net jei prakaitas upeliais teka.

Ir man labai patiko todėl, kad tai buvo vienintelis mano atrastas sportas, kuris vertė mane labiau save mylėti ir priimti, o ne nekęsti.

Ir visas tas mėnesio dienas rašiau dienoraštį – iškart po treniruotės aprašydavau pojūčius, savijautą, jausmus, kilusias mintis. Tai atviras mano gyvenimo dienoraštis, labai individuali ir tik MANO patirtis. Manau, kad tokia treniruotė padės kiekvienam labai skirtingai. Kas vienam sunku – kitam lengva, ir atvirkščiai. Tad tiesiog dalinuosi savo pasauliu, neprašydama kritikos ar pagyrų, o tiesiog tikėdama, kad gal kažkas atras puikią instrukciją ir prisidės prie tokio iššūkio, kuriam negalioja senaties terminas. Niekada nevėlu.

Beje, būtent dabar Adriene dalinosi HOME serija, su kuria galiausiai sinchronizavausi ir dariau būtent šias treniruotes. Bet pirmomis dienomis rinkausi atsitiktinai, ir iš senesnių metų tai dienai skirtas treniruotes, tad bus keli video ir iš kitų serijų – tikrai rekomenduoju išbandyti ir jas. Ir tokios treniruotės tinka visiems – ir pažengusiems, sportiškiems, ir fiziškai silpnesniems, pradedantiems ar nemėgstantiems sporto. Svarbu pagal save pritaikyti pratimus ir nepersistengti, bet jausti, kaip kūnas aktyvėja ir stiprėja.

Nebuvo vien smagu ir lengva – nė velnio. Kartais labai nesinorėdavo… bet vis tiek dariau. Ir tai irgi buvo puiki patirtis, priverčianti suprasti, ką reiškia rūpintis savimi. Apie visą tai dienoraštyje, kuriame ir gyvenimo detalės ir treniruotės, kurios buvo labai skirtingos ir keliančios pačius įvairiausius jausmus. Pamatysite, kokios skirtingos gali būti dienos.

Dienoraštis:

0.) Day 0 – Home – Welcome home  (6 min)
Labai verta prieš pradedant šitą iššūkį ir apskritai sportavimą su Adriene, pažiūrėti šitą video. Truputuką pasiklausyti, pamedituoti ir viduje pasiruošti.

1. ) Sausio 2 d. IV-dienis, pabaigiau: 23:50 h.
Revolution – Day 1 – Practise Ease (trukmė 24 min)

Sušilau, pratampiau raumenis. Šiek tiek skauda galvą, jaučiuosi persivalgius, tad tikiuosi, jog treniruotė pagerins virškinimą. Raumenis tikrai jaučiu – ir rankų, ir kojų, ir pilvo, ir nugaros. Patiko. Daug kvėpavimo, neskubant. Jėga.

Papildymas:
Vasario 4d. IIIdienis, 19h. Home – Day 1 – recognise (43,10 min) – pabaigus 30 dienų, grįžtu prie tų, kurių dar nedariau.

Tai buvo ilgoka ir romi treniruotė. Šiandien turėjau per daug minčių galvoje, sunku buvo susikoncentruoti. Ypač pirmoje pusėje, kur buvo daug meditacijos ir nusiraminimo. Šiaip lėtumą mėgstu, bet dabar tokios dienos, kai galvoje spirga viskas. Šiandien buvo sunkoka ir prailgo. Bet antroje treniruotės pusėje jau stipriai sušilau ir apšilau, gale jaučiausi ramesnė. Šiaip labai gera treniruotė – ir kūnui, ir vidiniam pasauliui nuraminti ir patreniruoti. Ypač tiks, kai kažko tokio lėtesnio, ramesnio, bet efektingo norisi, labai tiks vakare prieš svarbią ar baisią dieną (kai laukia egzaminas ar koks kitas baubas).

2.) Day 2 – Strech & Soothe (33min)
Sausio 3 d. V-dienis. 16:21h

Uf, buvo siaubingai sunki treniruotė. Viduryje pajaučiau, kad nebegaliu, per sunku. Širdis spurda, viską maudžia. Tai intensyvi ir puiki mankšta, bet tokiam nesportiškam ir sunkiam pradinukui, kaip aš, buvo kiek per intensyvus startas. Pradėjau dvejoti, kad gal pertempsiu save, kad gal nepavyks (ir gal geriau nereikia) čia tokio iššūkio. Gal per daug užsimojau? Pajaučiau, kaip skauda riešus ir rankas, kai sunku išsilaikyti tam tikrose asanose (pozose). Gulėjau po treniruotės paslika. Kur rasti motyvacijos?

Užtat šiandien dirbu namie su kompiuteriu, tai toks prasijudinimas, kaip bebūtų, itin naudingas. Sustabdžiau likus dešimčiai minučių, pailsėjau kiek, atsigėriau. Galiausiai užbaigiau. Galas jau buvo švelnesnis, buvo verta eiti iki galo. Vis tik pajauti ne tik savo fizinius pojūčius, bet ir mentalinius. Kolkas visai neturiu energijos, labai daug darbų ir reikalų, dažnos migrenos… Tokios treniruotės prajudina, suteikia laiko, kai gali pažvelgti į savo savijautą. Tikiuos, kad tai žingsnis gera kryptimi.

3. ) Sausio 4 d. (01:05, tai kaip ir Sausio 5d.) VId. Day 3 – Forget what you know 

Atsibudau su siaubinga migrena – ir ji niekur nedingo ligi šiol. Visą dieną negalėjau būti produktyvi, o darbų labai daug. Skausmas kairėje galvos pusėje buvo brutalus, einantis per akį, dantenas, smilkinį… Gėriau sumatriptaną, meldžiau, kad pasijausčiau geriau. Maniau, kad jau niekaip šiandien ant jogos kilimėlio nepasirodysiu. Bet pasirodžiau! Vėlai, realiai nakties metu, prieš einant miegoti. Ne viską padariau, stengiaus raumenų neperstempti, bet pasirodžiau ir sudalyvavau šioje treniruotėje, kai skausmas kiek atslėgo, bent tapo mažiau aštrus.

Čia buvo daug balansavimo, savo kūno centro ieškojimo, daug ramesnių pratimų. Vis tiek sunkoka, bet neblogai. Verta. O ir didžiuojuosi savimi, kad nepraleidau dienos.

Papildymas:
Vasario 2 d. VIId. Home – Day 3 – Awaken (26 min)

Oho, tai nebuvo lengva. Pasiskiepijau nuo encefalito prieš porą dienų, gal nuo jo taip negera? Ir galvos skausmas ketvirtą dieną kaip neapleidžia… karščio bangos, pykinimai, vaistai nepadeda… ir ranką maudžia. Bet grįžau iš susitikimo ir norėjau prasijudinti. Jėgų nedaug, noris laipioti sienomis, bet sunku atsistoti. Bet norėjau jogos, pripratau prie jos. Skauda riešus, nėra paprasta, bet po treniruotės kiek geriau, nors trumpam. Jaučiu, kad raumenys kiek tvirtesni, tai džiugina, jau atpažįstu asanas ir suprantu, kas po ko eina, per daug nežiūrėdama į ekraną. Nepasiduodu.

4.) Sausio 5 d. VIId. 18h Home – Day 4 – Activate (22:21 min)

Vis dar tęsiasi draugystė su migrena. Jau galiu galvoti, kažką padirbti, bet jaučiu nemalonų maudimą ir silpnumą, karštį. Vis tik šiandien dar esu namuose, po ilgo sėdėjimo priešais kompiuterio ekraną, tokia treniruotė tikrai aktyvuoja kūną. Vėl buvau visa šlapia ir raudona, širdis daužosi… pažengusiam bus vieni juokai, bet man tikrai buvo, ką veikti. Raumenys pagyvėjo, jaučiu tuos, kurių šiaip nepastebiu, suaktyvėjo kraujotaka.

Buvo akimirkų, kai jau norėjosi surikti stop ir baigti treniruotę, bet šiaip jau viskas pakenčiama. Sunku, bet kolkas jaučiuosi pasiryžus tęsti. Bus sunkiau, kai mažai būsiu namie ir darbai užsipuls – sekanti savaitė laukia ohoho…

5. ) Sausio 6 d.  I d. 20:30h

PRIEŠ: miegojau vos keturias valandas, jaučiuosi siaubingai pavargus, galvą maudžia. Atsibudus padariau savo mėgstamą 5 minutes morning yoga – geriausia trumpa treniruotė rytui pradėti. Šiandien labiausiai pajaučiau, kad skauda raumenis. Net pilvo presą, kai juokiuosi suskausta. Kaip nelabai sportuojančiai – tai nėra įprasta.
Ryt egzaminas, bijau. Ir darbas nuo ryto iki vakaro…labai sunkios dienos.

PO: Home – Day 5 – Soften (26:12 min)
Pradžioje pasirodė tokia lengva, rami ir atpalaiduojanti treniruotė. Daug meditacijos, kvėpavimo pratimų ir prasitampymo. Bet į galą viskas tapo vis intensyviau ir gerokai suprakaitavau. Skauda kūnelį, bet vis tik neblogai. Galvą skauda, turiu rytojui mokytis, bet viskas po truputį. Dabar daug stresuoju, intensyvėja migrenos priepuoliai, nepaisant nuo jų geriamų vaistų dozių didinimo.
O judėjimas man paradoksaliai didina kartais skausmą ir jį iššaukia, jei pertempiu raumenį ar sprandą. Dar pastebėjau šiomis dienomis, kad po jogos sukyla skrandžio rūgštys ir pilvo spazmai prasideda (jautri vieta irgi).

Apskritai, joga su Adriene teigia, kad reikia mylėti ir pažinti savo kūną ir jo ribas, o ne spausti jas per prievartą plečiant, kai dar ne laikas. Man kiti sportai būtent ir kelia atmetimo reakciją ir neapykantą dėl to, kad spaudžia. Jogoje daug tvirtumo, bet ir švelnumo. Todėl ir noriu ją jaukintis.

reikia mylėti ir pažinti savo kūną ir jo ribas, o ne spausti jas per prievartą plečiant, kai dar ne laikas.

6.) Sausio 7 d. II d.   Home – Day 6 – Ignite (25: 32 min)

22h : Oho, šiandien Adriene buvo nusiteikus ugningai. Ypač dirbo visu etatu pilvas ir nugara. Pajėgiau padaryt gal pusę, bet labai gera, kad ji nesiekia tavęs sulaužyti, o ragina modifikuoti pagal save ir klausytis savo kūno. Galima drąsiai daryti pauzes, jei reikia, ir nesijausti dėl to nevykėliu. Neprivalai padaryti visko visko, kad sudalyvautum treniruotėje. Suprakaitavau, širdelė daužosi, šoka rumbą, toks vaizdas, raumenis jaučiu, bet ir kiek aprimau viduje. Šešios dienos iš eilės man yra neįtikimai gerai.

23h : Buvo labai ilga ir sunki diena. Migrena, darbas, vakare egzaminas, į kurį vėlavau, nes autobusas stovėjo kamštyje. Tada arbata su grupiokėmis. Grįžau apir devynias. Viskas dreba viduj. Laikas tiesiog tarp pirštų byra, analgetikai vietoj kraujo jau, toks vaizdas… Labai sunku buvo prisiversti jogai. Bet padariau. (Papildymas: iš teisės egzamino gavau 9, tad tikrai džiaugiuosi).
Pradeda lengvėti galva. Nuo tiek vaistų išbėrė giluminiais spuogais, labai erzina, bet bandau kvėpuoti ir išgyventi.

7.) Sausio 8d. 15h   Home – Day 7 – Stretch (26 min)

Šiandien pasiėmiau laisvadienį darbe, kad galėčiau pasimokyti. Aš labai pavargus, atsikėliau gal penkiomis valandomis vėliau nei einant darban. Norėjosi miegoti dar ir dar, ir dar… Vaikštau bejėgė. Norėjosi kuo greičiau get over with šiandienos treniruotė.
Vakar gal  buvo kiek per daug, nes skaudėjo širdį ir pykino, tad norėjosi šiandien nepersistengti. O ir joga su pilvo pratimais sudirgino labai žarnyną ir spazmai kankino labai, skrandį skaudėjo… kažkaip vakar to palengvėjimo nejaučiau, deja.

Tad tikrai nėra viskas vien pozityvu ir smagu – jei būtų, tai nebūtų nesportuoajančių ir nedarančių tokių treniruočių žmonių. Yra daug gėrio, bet nėra lengva. Šiandien ant kilimėlio jaučiausi sustingus, kažaip širdį skaudėjo, lyg būtų sunku įkvėpti gyliau. Ir žiovavau visą laiką.

Šiandien daug pratimų buvo stovint, mažiau apkrovos riešams. Šiaip tikrai gera treniruotė – sušilau, prasitampiau, neprailgo.  Tik energijos nerasta, galva dar tvinksi, sunku mokytis, net susilenkti šiandien kažkaip sunku. Ir išbėrė skausmingais spuogais skruostus, viskas erzina. Einu pasidarysiu “The Ordinary” veido kaukę su anglimi ir salicilu. Bent jau, kai taip jaučiuosi, geriu tikrai daug vandens.

8.) Sausio 9 d. 22:16 h Home – Day 8 – Heal (26:28 min)

Buvo tokia ilga diena! Nusikaliau darbe, ryt dar vienas egzaminas, turiu mokytis, o jau ir taip vėlus vakaras. Beprotiškai nudžiugau, pamačius, kad šiandienos treniruotė – meditacija. Kvėpavom, sėdėjom, gulėjom, prasitampėm. Tai buvo tobula ir būtent tai, ko reikia man. Tokio lengvumo ir norėjosi, tokios relaksacijos. Mėgstu meditacijas ir labai noriu dažniau jas įtraukti į savo dieną, bet sunku atrasti patinkantį vedėją ir programą, o vat Adriene tikrai nuostabi ir man su ja meditacijos būna tobulos ir nebūna sunku koncentruotis ir nurimti, neima skepsis ar juokas, nesinori bėgti tolyn ar prasukti vaizdo įrašo…

Jaučiu raumenukus, kurių seniau nejaučiau. Ypač pilvo, stuburo, rankų. Šiandien jaučiuosi dėkinga. Namaste.

9. ) Sausio 10 d. Vd. 12:25h Home – Day 9 – Inquire (27 min)

Šiandien dirbu iš namų, tad turėjau daugiau valandų miegui. Vakare man egzaminas, tad intensyviai ruošiuosi. Kūnas apstingęs, energijos nėra. Bet vakare nebus kada, tad jogą padariau dieną, prieš egzaminą, kuris nusimatė 17 valandą vakare. Ar yra geresnių būdų leisti penktadienio vakarus? Baikit, nemanau. (Papildymas: irgi gavau galiausiai 9, viskas gerai)

Šiandien treniruotė nebuvo labai intensyvi, bet patys pratimai tikrai nelengvi ir teko kelis kartus pastabdyt, pakvėpuot, atsigert ir pailsėti minutėlę. Daug pratimų lankstumui ir jėgai.

Jaučiuosi pavargus, bet pasidariau “Lush” cupcake kaukę veidui su šokoladu ir moliu, tad sėsiu mokytis. Labai pamėgau šaltalankių arbatą, tad ją ir gurkšnoju rašydama. Dar liko rašto darbą pabaigti ir tyrimą, bet jau greitai sudėsiu visus taškus šiai sesijai.

10. ) Sausio 11 d. VI d. 15h Home – Day 10 – Ground (19 min)

Šeštadienis! Vakar išlaikiau paskutinį egzaminą, liko dar visokių rašlevų nusiųsti ir bus viskas. Silpnai kala galvą, nuovargis apėmęs sielą, bet po truputuką.

Treniruotė buvo neilga – truko 19 min – vyko stovint, bet širdelė vis tiek spurdėjo gerokai ir galva svaigo. Bet šita tikrai man patiko, ypač dėl stuburo. Jame labiausiai jaučiu sustiprėjimą.  Daug pratimų balansui, pusiausvyrai palaikyti, kas nėra paprasta daugumai. Einam toliau.

11.) Sausio 12 d. VII d.  Home – Day 11 – Dig (21:03 min)

14 h: Nakvojo draugė, nueėjom miegoti švintant. Smagu, bet pavargau. Papusryčiavom, paplepėjom. O jai išėjus – ėmiausi jogos. Šiandien gal kiek mažiau esu sustingus. Joga nebuvo lengva- sukaitau kai reikalas, bet tikrai neblogai pasportavau, suaktyvinau kraujotaką.

Einu pasidarysiu dabar veido kaukę (vis dar labai bėrimai kankina) ir sėsiu prie mokslų. Ryt nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro laukia darbas ir konferencija, diskusija… Tad turiu šiandien gerai padirbėt, nes rytoj nebus kada.

12.) Sausio 13 d. I dienis. Home – Day 12 – Nurture (22 min)

Labai ilga diena, mažai miego, daug chaoso. Darbas, išbėgimas į psichoterapijos seansą, tada politinis forumas vakare. Nuėjau šiandien septynetą kilometrų, jaučiuosi nusikalus, skauda viską. Ryt vėl anksti teks keltis…

22h : Sunku buvo šiandien prisiversti dar ir jogą padaryti. Bet žinojau, kad turiu. Prieš save pačią. Ir nudžiugau, kad šiandien treniruotė buvo rami, daug kvėpavimo, su dėkiuku ir pagalve, su nusiraminimu ir meditacija. Prasitampiau, nurimau. Būtent to ir reikėjo. Intensyvumo man netrūksta, o vat ramybės mielai norėčiau dvigubos porcijos.

Intensyvumo man netrūksta, o vat ramybės mielai norėčiau dvigubos porcijos.

13.) Sausio 14 d. 23h II d. Home – Day 13 – Grace. (18 min)

Jau maniau, kad šiandien nepavyks. Nuo ryto darbe, o dar vakarop prasidėjo žiauri migrena ir buvo sunku įkvėpti, tiesiog verkiau. Gėriau ir paprastus nuskausminamuosius, ir specializuotus. Galiausiai šiek tiek padėjo, skausmas subukėjo. Vakare grįžau, priguliau ir buvo negera. Staiga labai pradėjo pykinti. Ir pradėjau vemti. Vėmiau, bet nelengvėjo. Po kiek laiko vėmiau toliau kūkčiodama – vis dar labai negera, nelengvėja. Lovoje apsikabinau kibirą ir verkiau. Galiausiai pradėjau labai stipriai vemti, kol nebuvo kuo. Trumpam pagaliau palengvėjo. Tada per prievartą gėriau daug daug skyčio, kad praplaučiau skrandį ir vėl visą jį išvėmiau. Ir tikrai tapo geriau. Vakare dar suvalgiau bananą, natūralaus jogurto su sėmenimis.

Skrandis sudirgintas, ryt anksti keltis, bet vis tiek pasirodžiau ant kilimėlio. Stengiausi elgtis su savimi švelniai ir neperspausti. Ne viską padariau, bet tikrai prasitampiau. Nepasidarė bloga – toks dienos laimėjimas.

14.) Sausio 15d. 20:30h III d. Home – Day 14 – Return. (27 min)

Sunkiai kėliau, atbuvau darbą, stengiausi lengviau ir atsargiau valgyti, gėriau daug vandens. Vakare prasidėjo pilvo spazmai stiprūs. Tai niekada nesibaigia – toks tas gyvenimas su lėtinėmis ligomis, daug kas to nesupranta, jiems tai kažkas labai nenormalaus, o kitam kasdienybė. Turint IBS (DŽS) man tai nėra signalas, kad kažkas labai negerai, tiesiog jautrus organizmas taip sureaguoja, gal į stresą, gal į orą, gal į maisto derinį, nesuprasi.

Užtat treniruotė buvo labai gera, stipriai prasitampiau, bet nenualinau savęs. Nepaisant mano didelio svorio ir nesportiškumo – esu iš prigimties lanksti, man susidėti kojas ir beveik padaryti špagatą nėra labai sunku, kaip kitiems. Tad pratimai, reikalaujantys lankstumo man sekasi, palyginus, neblogai. Tik raumenyse jėgos trūksta, skauda riešus. Bet tikiu, kad toks kraujotakos sujudinimas yra gerai. Dar nuėjau apie septynis kilometrus, irgi pliusas. O šita treniruotė mane kaip origami gulbę pralankstė. Odė sąnariukams. Šitą kartosiu treniruotę. O ir jau beveik įpusėm iššūkį, haha.

15. ) Sausio 16 d. IV d. 22h Home – Day 15 – Reset. (25 min)

Darbe važiavom į dienos centrą, lankėm protinę negalią turinčius žmones. Buvo labai jauku ir šviesu, jie kuria tokius grožius. Pavargau, bet širdį pripildžiau kuro. Tada išbuvau darbe iki vakaro, kol grįžau, kol pavakarieniavau, nusiprausiau veidą, tai ir gylus vakaras atėjo, kai reiktų miegoti. Jėgų nedaug, bet negaliu pamiršti treniruotės. Ji buvo tikrai intensyvi, sušilau stipriai, visi raumenys pulsuoja. Bet patiko Let’s go. 

16.) Sausio 17 d. V d. 15 h. Home – Day 16 – Savor. (22 min)

Gavau laisvą dieną mokslams pasibaigti. Buvau pavargus su miego deficitu – atsibudau tik vidurdienį, išmiegojau gal 11 valandų. Kūnas alkanas poilsio, bet nėra kaip jam jo duoti. Kiek šviesiau, kad šiandien galėjau pamiegoti. Papietavau, pasimokiau, pažiūrėjau Miliūtės “karštas kėdes” ir atėjo laikas jogai.

Labai pratampiau nugarą ir kojas, jos, kaip ir rankos, dega. Bet šiaip treniruotė gana lėta ir man patiko. Prakrutėjau, širdis plaka, visa sušilau. Daug giluminio kvėpavimo, o tai labai gerai visapusiškai. Labai patiko. Kažkaip gera po šios praktikos, jaučiuosi lyg kokybiškai išsirąžiusi. Namaste. Lekiam į savaitgalį.

17. ) Sausio 18 d. VI d. Home – Day 17 – Synchronise (29:50 min)

Šeštadienis. Nuostabu, kai pagaliau gali būti ramiai su savais dalykais. Dirbu prie tinklaraščio, gaminu valgyti. Nuėjau ir 15 min ant bėgimo takelio prasijudėjau. Sušilau. Tada laikas jogai. Šiandien tikrai pavargau. Treniruotė lėta, pusvalandžio, atrodo, kad nieko super intensyvaus, bet išprakaitavau savo dūšią. Jau į galą norėjau, kad pasibaigtų, nes uhhh. Iš tikro, tai parodo, koks intensyvus ir galingas gali būti giluminis kvėpavimas ir, rodos, ramioji joga.

Dar užsidegiau savo Yankee žvakę su levandomis ir citrina – dievinu šį aromatą. Galėčiau jame maudytis. Ir tikrai, tokios mažos detalės labai įkvepia, suteikia jaukumo ir motyvuoja. Verta save ir kvapais ir visokiais kitokiais smulkiais dalykais apsupti, idant jogos laikas taptų dar labiau traukiančiu ir neprimintų kankynės. O kokybiškos žvakės yra labai verta investicija.

Einu dabar jau atlikti veido odos procedūrų, valgyti ir skaityti…. mano diena, pagaliau.

18. ) Sausio 19 d. VII d. 11:45 h  Home – Day 18 – Believe (27:35 min)

Šiandien vėlai guliau, gana anksti kėliau (kaip mano vidinei pėlėdai). Iki gal trijų nakties vakar skaičiau 15 min žurnalistų išleistą “339 kabinetas” knygą. Tokia įtraukianti, įdomi, gąsdinanti. Kadangi pati maluosi ir dirbu politiniame lauke, tai daug kas žinoma, girdėta, bet tik dar labiau įdomu ir baisu, nes naujos detalės apie vyriausybę išlenka ir nauji taškai susijungia. Rekomenduoju visiems perskaityti. Realybė geriau už skandinavišką trilerį ar detektyvą kartais.

Vat, o treniruotė šiandien man buvo too much. Sumautai jaučiuosi. Padariau daugiau nei pusę ir nebegalėjau daugiau. Prasitampiau, patį galą padariau dar. Bet visai apmiriau. Pradėjo spausti smilkinius, išsigandau, kad iššauks migreną. Širdis pasidarė per sunki, galva svaigo. Šiandien per sunku. Nebijau to pripažinti. Daug sunkių kombinacijų – jas padarau kažkaip. Bet tada Adriene jas keletą kartų vėl pakartoja ir čia aš jau palūžtu. Šiandien be palaimos.

Bet labai svarbu, kad jauti savo kūną. Adriene ir šiandien priminė, kad reikia personalizuoti judesius ir žinoti, koks intensyvumas tau pačiam tinka. Juk tokius iššūkius daro labai skirtingi žmonės – liesas ir labai sportiškas tikrai norės ko kito nei aš, tad tai normalu. O, kai esi namie, gali be baimės ir gėdos savęs klausytis ir koreaguoti tai, ką reikia. Tai irgi svarbi pamoka.

Jaučiuosi kaip štangas kilnojusi, nors tik gerą pusę padariau. Na, bet tiek man su kaupu pakako. Nėra čia ko savęs ėsti. Tiek dienų iš eilės pasirodžiau ant kilimėlio – kur matyta ar girdėta. Nesu tobula, bet vis tiek šaunuolė. Sau pačiai.

19.) Sausio 20 d. I d. Home – Day 19 – Balance (31 min)

Šiandien mano riešai manęs nemyli. Tikrai. Belekaip sukaitau, šiandien irgi nebuvo paprasta. Bet gerai prasimankštinau, jaučiu visus raumenis, nei vienas neliko pamirštas, ufff.

Taip sunkiai kėliausi, pabuvau darbe ligi pietų, nes viršininkei nugarą sutraukė, ir nuvažiavau aplankyti senelių. Užsisakėm pietus, pakalbėjom. Močiutė vėžimėlyje, paeina gal du žingsnius, daug verkia ir aimanuoja. Sunku mums visiems. Bet kažkaip visai padiskutavom apie politiką ir kitus reikalus, jie džiaugėsi, kad aplankiau. Grįždama prigriebiau kelis siuntinius. Na ir apie 17 h grįžau – manęs laukė joga.  Baisingai noriu miegelio, bet dar turiu daug darbų. Bet gal pavyks kiek pailsėti.

Šiandien treniruotėje buvo, nieko nenustebins, daug balansavimo ir jėgos – viską skauda. Bet einam toliau.

20. ) Sausio 21 d. II d. Home – Day 2o – Still. (23 min)

Po darbo šventėm mamos gimtadienį. Užsakiau sušių, nupirkau gėlių puokštę pas bobutę, kurią nešiau per lietų, ir visokių smulmenėlių. Valgėm skanų tortą, pasidengėm stalą.

20:50 h Jaučiuosi pavargus, bet tai man įprasta, nuolatinė būsena. Šiandien darbe paprašė, kad parašyčiau tekstą apie dabartinė aplinkosaugos situaciją, tad vis generavau padrikas idėjas galvoje. Net medituojant lindo tam tikri sakiniai ir jų kombinacijos. (Papildymas: dabar, kai perrašau tekstą į kompiuterį, kaip tik Vasario 4 d. buvo LRT mano šis tekstas publikuotas). 

Bet šiandien buvo maloniai rami, pratampanti ir sutelkianti treniruotė, kaip ir suponuoja pavadinimas. Tokia, kuri priverčia pajausti savo kūną, tad man labai tiko ir patiko. Apėmė lengvumas. Namaste. O ir neausiu savęs, kad persivalgiau, dabar kaip tik skaitau papildomai apie intuityvų valgymą, kuriuo labai tikiu, ir žinau, kad kaltė neveda tinkamais keliais, veikiau priešingai. O ryt nauja diena.

21. ) Sausio 22 d. III d. Home – Day 21 – Boost (25 min)

Šiandien mano dūšia labai nerami. Vis užeina tokie stiprūs pilvo diegliai, pila karštis. PMS visu savo gražumu. Veido oda vis dar baisiai ožiuojasi, jai dabar ne auksinis laikas. O ir jaučiu, kad tapo jautri, gal pažeidžiau apsauginį jos barjerą, tad dabar dirbu ties bandymu jį atstatyti ir stabdau su rūgštimis ir kitais stipresniais ingridientais. Reiks kada tekstą apie apsauginio barjero atstatymą parašyti tinklaraštyje.

Taip norėjau miego, kad maniau perlūšiu per pusę, neapkenčiu keltis anksti, nesu ryto žmogus, niekada nebuvau. Jaučiau, kad esu pilna negatyvo. Po ilgos darbo dienos sliūkinau susitikti su seniai matyta drauge, bandžiau save kažkaip nuteikti, kad to sunkumo jai neužpilčiau, kad galėtume neapsunkinti viena kitos, kaip kartais nutinka. Taip kartais ir vengiu žmonių, ne dėl to, kad jų nemėgstu ar nesiilgiu, bet todėl, kad vidinis pasaulis sunkus ir tie susitikimai kartais gali žalos atnešti dėl tokios negatyvios dozės.

O ir grįžus namo persivalgiau – nuovargis labiausiai į tai veda, tiesiog aptemsta protas ir jau niekas nebesvarbu, atrodo, kad nieko nelieka daugiau. Kompulsyvus emocinis valgymas labai dera su stresu, nuovargiu, miego stygiumi ir nerimu. Ech. Jau visai kita tema. Be to, labai geros tinklalaidės (podcast’ai) Nebegėdos ČIA ir ČIA apie maistą, valgymo tokius sutrikimus ir intuityvų valgymą. Apsiverkiau klausydama, nes tikrai labai artimos temos. Rekomenduoju.

23:30 h Prie jogos kilimėlio prisiartinau apsunkus ir pilna negatyvių jausmų. Bet treniruotė buvo su daug kvėpavimo, gana rami, liepianti pajausti savo kūną. Patiko. O ir maistą pilve neblogai išjudino. Gaila, kad anksčiau nueiti miegoti nepavyko, dar ryt valanda anksčiau darbas prasideda… norisi verkti. O po rytdienos darbo dienos, kito mano darbo susirinkimas, kai reiks daug ką atsakingai nuspręsti, tad tiesiog sunku pagalvojus. Daug intelektualinio darbo mano lėkštėje, o kai taip jaučiuosi nieko nesugebu. Produktyvumo mažai, bet šioje raizgalynėje joga pravertė ir patiko. Spindulėlis tamsoje.

22.) Sausio 23 d. Home – Day 22 – Stir (32:45 min)

Šiandien viskas blogai – labai sunkiai kėliausi, net verkiau. Viskas sustingę, norisi tik cukraus ir kavos, nors puikiai žinau, kad tai labai trumpalaikiai vaistai. Skauda gerklę ir nosiaryklę, labai šnykštus jausmas. Darbo buvo daug, o po jo susirinkimas, kur dar kelias valandas užtrukau. Supratau, kad ateinančiais metais laukia laaabai didelis darbo krūvis. Ir magistrinis darbas, tarp kitko. Šiek tiek pradėjau panikuoti, bet nėra, kur trauktis. Vėl pervalgiau visą nerimą. Fui fui fui. Bjaurus jausmas viskame visko.

21:17 h Bet padariau ir jogą. Treniruotė kiek nuramino mane. Buvo daug tempimo pratimų, lankstumo išbandymų. Dabar tik į karštą dušą ir tada miegot.

23.) Sausio 24 d. V d. Home – Day 23 – Focus. (20: 26 min)

Sunkiai kėliau, bet darbe pabuvau iki po-piet. Pareidama pasiėmiau kelis  siuntinius, nusivaliau veidą (tą padarau iškart grįžus) ir užmigau gerai valandai. Nubudau su galvos maudimu (mama-mia, not you again). Na, bet apžiūrėjau pirkinius, paklausiau tinklalaidės. Ir prieš “Auksinį protą” – vieną iš likusių tradicijų su tėvais, nes šiaip televizoriaus visai nežiūrim – dar suspėjau jogą padaryti.

Šiandien treniruotė buvo trumpesnė, tad nudžiugau, šiandien sunku buvo prisiversti. Nors buvo intensyvi ir sunkoka. Bet tikrai sušilau, tikrai ryt skaudės pečius.

24. ) Sausio 25 d. VI d. 21h Home – Day 24 – Uplift (16 min)

Visą šeštadienį praleidau pas senelius, o vakare ėjau į šviesų festivalį sostinėje. Silpna, kankina PMS (man jis buna labai stiprus ir kankinantis), bet gražu buvo pasižiūrėti ir pasivaikščioti, nors žmonių per daug ir grumdytis pavargau. Tikrai tingėjosi grįžus prie jogos prisėsti. Bet prisėdau. O ir truko šiandien apie 16 min, tad greitai prabėgo laikas. Buvo neblogai, skauda riešus, bet viskas gerai, į naudą.

25.) Sausio 26 d. VII d. Home – Day 25 – Unwind (18 min)

Šiandien treniruotė buvo veikiau meditacija su kiek tempimo pratimų. Man tikrai labai patiko. Jaučiu tokį chronišką nuovargį ir nerimą viduje, kad labai noriu ramybės, o toks užsiėmimas tikrai jos kruopelytę suteikia.

26.) Sausio 27 d. I d. Home – Day 26 – Keep (22 min)

Šiandien savijauta tragiška, labai pykina, slegia karščio bangos, prasideda mėnesinės, o atrodo, kad pasaulis virsta aukštyn kojom. Visą naktį prabudinėjau, labai troškino. Darbe, kaip tyčia, viskas nesisekė. Tai spausdintuvas užlūžta, tai el. paštas neleidžia prisijungti, laiškas neišsisiunčia, dokumentas nenusiskanuoja…košmarėlis. Vėluodama išlėkiau valandai į terapiją, tad bent jau toks laikas sau, kuris kiek nuramino. Nors neilgam, nes netrukus migrena stuktelėjo. Vėl vaistai ir nerimas, maitinamas maistu. Daug toksiškumo, bet kartais tiesiog nebetelpi savyje. Mažais žingsneliais – vis sau pakartoju.

Bet jogą vis tiek dariau. Kad ir labai šiandien sunku buvo, labai pylė prakaitas ir viską skaudėjo ir pykino. Nieko, bent jaučiu, kad prajudinau skranduką. O ir trumpa meditacija padeda. Po šiandien tikrai skaudės riešus ir raumenis. Bet jau nedaug liko iki numatyto finišo.

27.) Sausio 28 d. II d. Home – Day 27 – Intergrate (26:22 min)

Uf, šiandien migrena (ir vėl). Man menstruacijos būna beprotiškai sunkios – skausmingos iki alpimo, gausios ir bendra savijauta klaiki, turiu poliscistinių kiaušidžių sindromą, tad nėra lengva, ypač, kai jas turi hormoniniai vaistai išaukti. O su tokiais disbalansais ateina ir kitos bėdos, tad visko daug, bet viskas kažkokiais siūliukais susiję. Darbe net verkiau, nes tiesiog viskas iš rankų krenta, teko trijų rūšių vaistus gerti. Darbai LABAI dabar spaudžia, nežinau, kaip suspėti viską. Po darbo jaučiuosi negyva ir nebegaliu nieko daryti, visai enturiu jėgų ir produktyvumo. Tik grįžtu, nusiprausiu veidą, pavalgau, pasimalu su buitiniais reikalais ir pyst vidurnaktis. O dar vieną grožinę knygą gavau dalinai versti iki Birželio vidurio – tai reiškia, kad kasdien turiu bent kelis puslapius išversti. Teigiami dalykai, bet jų tiek daug, o aš tokia silpna jaučiuosi.

20:31 h Joga šiandien buvo sunki (dejavu?), likau šlapia šlaputėlė, tikrai privargau. Tik geras jausmas apėmė PO, kai guli gale ir jauti, kaip maudžiantys raumenys atsipalaiduoja ir pulsuoja, kai jauti karštį kūne, kuris po truputį slopsta…

28. ) Sausio 29 d. III d. 19:24 h  Home – Day 28 – Nourish (17: 55 min)

Labai sunkios mėnėsinės – mintu nošpa ir bandau nenukraujuot. Dar šiandien buvo planuota vakcinacija nuo erkinio encefalito, pirmas skiepas. Vakare jau tikrai skaudėjo galvą, nebesuprasi, su kuo susiję. Norėjosi kuo ramesnės mankštos. Ir šioji buvo gana neilga ir pakankamai rami, nors ir pavyko sušilti ir padusti, bet vis tik. Visi tiek romūs “plank” nėra tokie jau romūs, kaip gali pasirodyti. Bet patiko.

O ir planuoju Vasario vidurį savaitei išskristi į Ispaniją. Vardan galvos pravėdinimo ir kitokio nuovargio ir aktualijų. Bus mamai dovana, kartu planuojam važiuoti aktyvių atostogų po Barseloną. O dėl jogos – gerai, kad ji dabar manęs kasdien laukia ir sulaukia. Adriene šiandien sakė, kad jausmas turi būti toks, kad tu gauni, o ne iš tavęs atima (laiką, jėgas ir etc). Toks vidinis požiūrio posūkis, man rodos, ir yra esminis, kalbant apie tokius naujus įpročius ir didesnį rūpestį savo sveikata. Namaste.

29. ) Sausio 30 d. IV d. Home – Day 29 – Intuite (26:22 min)

Šiandien migrena tikrai siaubinga. Skausmas trukdo net mirksėti. Vis tik šitas Sausis toks įtemptas ir pilnas visko, kad jau esamos problemos suintensyvėjo. Gal todėl tos jogos ir labai norėjosi, kaip tam tikro ramybės žiupsnelio. Nes tai geriau nei nieko. O su neurologe tarsimės, ką dar pabandyti. Šiandien iš darbo išėjau anksčiau, nes negalėjau išbūti net su vaistais. Norėjosi nesveiko maisto, nes druska ar cukrus judina receptorius ir kažkaip atrodo, kad bent tą akimirką padeda tie ryškūs skoniai, nors gal tik saviapgaulė, bet to norisi, kai galva plyšta. Teko gerti trijų rūšių vaistus (visus rašausi, dozuoju atsakingai ir su gydytojais tariuosi, tad nėra taip baisu, kaip skamba, nors nereiškia, kad gerai).  Kelioms valandoms užmigau, atsibudau vakare, apie 20 val.

Jaučiausi apspangus. Supratau, kad dar laukia dušas ir joga, o jėgų nėra. Bet gėriau daug vandens, buvau švelni ir viską padariau, ką reikia. Meditacinė dalis buvo tikrai į naudą. Pirma išsigandau, kad gana ilga treniruotė, o aš noriu ją kuo greičiau pabaigti, bet jau darant kažkaip neprailgo ir viskas buvo gerai. Skatino klausytis savo kūno (kas man itin aktualu) ir atpalaiduoti raumenis, kuriuose kaupiam įtampą, reikėjo pamasažuoti galvą, sprandą. Net ir tokiomis dienomis joga – jėga.

30. ) Sausio 31 d. Vd. 21:34 h Home – Day 30 – Journey (42 min)

Šiandien buvo OHO, tikras patyrimas. Pats ilgiausias ir intensyviausias užsiėmimas. Praėjus pirmai pusei jau buvau šlapias burokas. Bet įdomiausia – šiandien viskas vyko be žodžių, Adriene nevedė, o tik grojo muzika ir reikėjo atkartoti tai, ką darė ji, o visos asanos ir judesiai jau buvo atpažįstami iš pirmo žvilgsnio, tad sunku nebuvo. Galvojau, kad bus blogai, kaip čia be žodžių ir taip ilgai, bet tas bežodis kontaktas kažkaip įkvėpė personalizuoti viską pagal save ir dar labiau savęs klausytis, daryti pratimus, kurių kūnui labiausiai norisi, šiek tiek pakaitalioti dalykus, kažką ilgiau ar trumpiau daryti, pamodifikuoti. Ir ta meditacinė muzika užliūliavo – taip ramu ir gera buvo, nors kūnas ir privargo. Tikrai labai įdomi ir visai kitokia bežodė patirtis, kuri labai tiko vainikuojant tokią labai nelengvo mėnesio kelionę.

Po treniruotės apėmė palengvėjimas. Gal kiek ir prailgo, bet vis tiek buvo veikiau gera. Palindau po dušu. Kažkoks viltingesnis laikas, rodos, prasidėjo. Net keista, kad tai buvo paskutinė HOME treniruotė, jau taip prie jų kasdien pripratau. Jaučiausi pakylėta, kad nepaisant tokių migrenų ir sveikatos problemų, streso ir darbų, aš nepraleidau nei karto, o tai man buvo tikrai iššūkis. Nebuvo lengva, bet buvo gerai. Jaučiuosi ne nuskriausta, bet sustiprėjusi. Nenuverčiau kalnų, nemanau, kad numečiau svorio ar abbs įgavau, bet ši kelionė buvo apie kitus dalykus. Apie pajautimą savęs. Ir aš dar ne ten, kur turėčiau būti, bet tai ėjimas teisinga linkme. Jaučiu, kad taip.

Kažkoks viltingesnis laikas, rodos, prasidėjo. Net keista, kad tai buvo paskutinė HOME treniruotė, jau taip prie jų kasdien pripratau. Jaučiausi pakylėta, kad nepaisant tokių migrenų ir sveikatos problemų, streso ir darbų, aš nepraleidau nei karto, o tai man buvo tikrai iššūkis. Nebuvo lengva, bet buvo gerai. Jaučiuosi ne nuskriausta, bet sustiprėjusi.

Epilogas: 

Esu labai dėkinga ir noriu neapleisti jogos ir toliau. Sekančią dieną vėl padariau gerą pusę šio paskutinio įrašo – norėjosi tą emociją pratęsti. Dabar darau atsitiktinius filmukus ar tuos, kuriuos praleidau iš HOME, nes dariau kitus pirmomis dienomis. Nesu tokia griežta sau, bet noriu nenumesti jogos į šoną. Dabar darau atsitiktinius, irgi rašau dienoraštį, bet po kelionės, kai Kovo laikas ateis, manau sau duosiu naują iššūkį.

Man pasirodė svarbu ištransliuoti ne tik faktus apie pačias treniruotes, bet ir kontekstą, su kokia būsena aš pasiekdavau kas vakarą jogos kilimėlį. Norėjosi būti atvirai, nes tai daug ką reiškia. O ir tebūna priminimas, kad mes nežinome, su kokiais sunkumais ir bėdomis susiduria kitas žmogus. Ir man nereikia patarimų ar gailesčio, kad yra daug kančios – tiesiog dabar taip yra. Ir vis tiek einu. Eiti nėra lengva, bet einu.

Ir šita kelionė su joga buvo stiprinanti tuo, kad parodžiau sau, kad galiu. Netobulai, bet galiu.

Ir šita kelionė su joga buvo stiprinanti tuo, kad parodžiau sau, kad galiu. Netobulai, bet galiu. Ir kad kontroliuoju gyvenimą dar tiek, kad nepaisant visko, kas vyksta be mano įsikišimo su manimi, vis tik dar turiu dalį kontrolės ir apsisprendimo, ką ir kaip darau. Terapijoje daug apie tai kalbame, abi su terapeute džiaugiamės šia kelione. Ir tai svarbiausia. Nors mėnuo ir buvo pilnas chroniškos migrenos ir darbų, bet jis kasdien turėjo jogą. Tad tikiuosi, kad tai kažką įkvėps.

Atsiprašau, kad šis įrašas toks beprotiškai ilgas. Duodu apkabinimą kiekvienam, kuris iki čia sugebėjo perskaityti tokią visa ko raizgalynę. Man tai svarbus įrašas, nenorėjau jo skelti. Rašau jį labiausiai sau – man tas jausenų kasdienis fiksavimas buvo labai svarbus. Ir noriu juo dalintis. Ne tik rožine puse, bet viskuo. Ir buvo dienų, kai labai nenorėjau daryt jogos, bet po visko, labai džiaugiuosi, kad vis tik dariau. Namaste!

PS:. Adriene savo puslapyje kas mėnesį dalinasi sudarytais kalendoriais, kuriais galima sekti ir kasdien daryti vieną iš jos senesnių filmukų – tai tikrai labai labai geras būdas, nedvejoti, kurį šiandien daryti ir nepraleidinėti dienų, nes turi planą.

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/

FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/

@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/

Tinklaraštis apie keliones: https://www.facebook.com/kelionduone/
Kūryba: https://www.facebook.com/pabudusiudrugeliutvirtove/ 
If you love art and quotes: https://www.facebook.com/vilniusartparasites/ 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *