serialai,  Serialai/Filmai/Knygos/Etc

5 Serialai, kurie praskaidrins vakarą

Nuolat žiūriu kokį nors serialą – man jie be galo patinka.
Lengvai įsijaučiu, žiūriu daug ir greitai, kai tik turiu tam galimybę.
Jau dalinausi vienu serialų penketu čia, dabar pasidalinu dar penkiais – skirtingais, smagiais ir įdomiais serialais, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį.
Juk taip dažnai norisi kažką pažiūrėti, bet kaip sunku išsirinkti. Tad gal mano įžvalgos kažką pasiūlys ir padės nuspręsti, kokį serialą norite žiūrėti dabar. Skaitom ir žiūrim? 

1.Pirmas serialas, kuriuo nekantrauju pasidalinti su Jumis – tai “Gera Vieta” (Good Place).

Jau pažiūrėti visi trys sezonai (2016-2018) , o jau kaip grybai po lietaus vis išauga ir ketvirto sezono (2019)  naujos serijos. Iš tikro, labai unikalus ir išskirtinis serialas kuris pozityviai nustebino.
Trailer (pirmo sezono anonsinis klipas): https://www.youtube.com/watch?v=RfBgT5djaQw
Serialo FB puslapis su 245 000 gerbėjų: https://www.facebook.com/NBCTheGoodPlace/
mv5bztc2zdq1odmtndzlys00zmeylthlotqtnjg0mgflzjkzyjhlxkeyxkfqcgdeqxvyoduxotu0otg@._v1_Apie ką? Apie pomirtinį gyvenimą. Apie “gerą vietą”, kurią dažnai įvardijam kaip rojų, ir “blogą vietą“, kurią įvardinam kaip pragarą. Apie gyvenimo įprasminimą, mūsų silpnybes ir mokėjimą spręsti problemas. O tas pomirtinis pasaulis – gerokai kitoks, nei dauguma religijų jį piešia savo vaizduotėje.
Jis labai komiškas ir juokingas – kiek  šaržuotas ir priverčiantis daug šypsotis,  kikenti, bet tuo pačiu gvildenamos pamatinės problemos ir sukeliama daug minčių apie etiką ir tai, kas iš tikro yra svarbu, o kas tik  atrodo svarbu. Bet nėra slogus ar nuobodus, nė negalvokite.
20min trunkančios serijos, o per kiekvieną įvyksta daug visko. Pažiūrėjau visus sezonus per porą laisvesnių dienų ir liūdėjau, kad pabaigiau. Bet pabaigiau žiūrėti esančias serijas, o sezonų dar bus, tad laukiu ir taupau  naujam binge-watching.
Vienas iš į “gerą vietą” patekusių žmonių – filosofijos profesorius. Jis moko filosofijos, labiausiai etikos kurso, kitą merginą, kuri pateko į “gerą vietą” per atsitiktinumą ir jai reikia, kad profesorius padėtų jai tapti geresniu žmogumi.
Į viską žiūrima ir iš Kantiškos, ir iš utilitaristų, ir iš humanistų bei kitų filosofinės etikos krypčių perspektyvos. Man, kaip baigusiai filosofijos studijas ir be galo mylint šią sritį, šis serialas buvo tiesiog nuostabus, nes jis toks paprastas ir juokingas, nors potekstėje daug itin sudėtingų teorijų ir simboliais įkorporuotų prasmių. Galima tuos simbolius stebėti, galima ir nesiginti – vis tiek serialas šaunus. Tiek savo fabula, tiek netikėtais siužeto posūkiais ir paralelėm.
0*nzc67awynkisiu6nGeri aktoriai, išskirtinis siužetas ir pagrindinė mintis, nenusibosta ir labai lengvai žiūrisi, viskas vyksta greitai, priverčia juoktis, o ir pamąstyti –  tokia kombinacija man yra skanėstas, kur norisi dar ir dar.
Man labiausiai patiko pirmas sezonas, kuris baigėsi labai netikėtai, bet ir kiti nenuvylė, nors mind-fuck’o (sujaukto proto) vis daugėjo. Paralelios tikrovės, nelinijinis laikas, žmonės kaip marijonetės ir…šaldytas jogurtas? Taip, kažkaip čia viskas dera.
Serialas amerikietiškas (kurtas JAV), režisierius – Michael Schur , aktoriai – Kristen Bell, William Jackson Harper, Jameela Jamil bei kiti.
Imdb reitingas: 8,2/10.
Aš vertinčiau – 9.5/10. 

Patiks, jei… :
– mėgstat komiškus ir juoką keliančius serialus, turite humoro jausmą ir jus prajuokina ne tik vulgarūs keiksmažodžiai ir “Amerikietiškas Pyragas”, patinka šaržai
– mėgstat arba bent jau nebijot filosofijos, nesat alergiški fizikai bei kitiems mokslams – nuo matematikos iki psichologijos, norit kažko išmokti ir kažką naujo sužinoti
– mėgstat serialus, kurie kažką pasako ir turi ne tik patrauklią formą, bet ir turinį
– mėgstat arba bent toleruojat holivudą

2. Kitas smagus serialas – “Bruklino 9-9” (Brooklyn nine-nine).

Labai išgirtas šmaikštus serialas apie policininkus-detektyvus. Amerikietiškas, trumpos serijos ir daug sezonų. Pradėtas statyti 2013, o dabar rodomas jau 6-tas sezonas.
Pirmo sezono anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=sEOuJ4z5aTc
mv5bmgu3ngyyytytyjizms00zmuwltlmmjatzdhhmzfinwi0nznkxkeyxkfqcgdeqxvymzq2mdi5nju@._v1_sy1000_cr0,0,701,1000_al_Pradžioje per daug neužkabino ir atrodė kvailokas, bet įpusėjus pirmą sezoną jau įnikau ir įsitraukiau, norėjosi vis dar vieną pažiūrėt prieš miegą, o gal dar vieną. Žiūrėjau besidažydama, plaudama indus. Paprastas, bet ne prastas.
Neatstoja garsiojo “The Office”, bet tikrai irgi pasakoja apie bendradarbių tarpusavio santykius, ten vykstančius meilės romaniūkščius, šaržuoja kai kuriuos veikėjus ir parodo, kad kiekvieno keistenybės gali tapti jo stiprybėm.
Dar šiek tiek nusikaltimų, kurioziškų situacijų, konkurencijos ir parodymo, kad svarbiasia yra tave mylintys žmonės, kurie padės viską įveikti ir niekada nenuleis dėl tavęs rankų, kiek bėdos bepridarytum. Visa nuovada – tai didelė šeimyna. Gal vieni kitus ir engia, bet myli ir bėdoje vienų niekada nepalieka.
Kūrėjai – Daniel J. Goor, Michael Schur
Aktoriai – Andre Braugher, Andy Samberg, Stephanie Beatriz ir kiti.
Imdb reitingas: 8,4/10.
Aš vertinčiau – 8.5/10. 

Patiks, jei… :
-mėgsti komiškus serialus ir turi humoro jausmą
-tau patinka keisti ir net kartais erzinantys ryškūs personažai
-mėgsti netipinius žmones ir gal pats kada jauteisi kaip nepritampantis ar atstumtasis
-nusikaltimai ir ginklai tau patinka, o detektyvai – veža
-nejauti neapykantos holivudui ir mėgsti “Draugai” ir panašius serialus

3.  Maniakiškas “Tu”“You”

MV5BMjM0MDA2NDEzNF5BMl5BanBnXkFtZTgwODYzNjg4NTM@._V1_SY1000_CR0,0,666,1000_AL_Labai įdomus ir kitoniškas serialas. Jaunas, patrauklus ir simpatiškas (ir pirmo žvilgsnio) vaikinas – “Gossip Girl” gerbėjai jį, beje,  atpažins – Penn Badgley – kuris pasirodo esąs keistokas ir turintis gana šiurpių sąvybių.
Tai kriminalinė drama, detektyvas su romantiniais intarpais… kažkas įdomesnio ir greičiau besivystančio nei “Jaunosios melagės” (beje ir vieną pagrindinę aktorę iš jų -Shay- pamatysite ir čia). Reklaminis video: https://www.youtube.com/watch?v=cKOhno0IMpA
Bet tai serialas ir apie draugystę, grietinėlę ir romantinius santykius, kuriuose išsivysto nelabai sveikas santykis, kai partnerį norime savintis. Ir elgiamės su žmonėmis kaip su daiktais. Naudojame socialinę mediją tam, kad pasislėptume nuo to, kuo iš tikro esame.
Jis gana erotiškas, turintis detektyvinio prieskonio, bet tuo pačiu psichologinis, nėra slogus ar lėtas – įdomu jį žiūrėti, stebėti fabulą ir personažų tarpusavio santykius.
Dar naujas, bet jau dešimt serijų ir visas pirmas sezonas. Pabaiga suponuoja, kad turėtume sulaukti ir antrojo…
Internete apibūdintas “Netflix” serialas kaip miksas “Little pretty liars”, “Gossip girl” ir “Gone girl”. Ir visai tiksliai.
Man labai patiko tai, kad pagrindinis veikėjas nepaisant dėl jo keistų ir tikrai nelabai žavių sąvybių pavaizduotas tokiu kampu, kad susipainioji, nes jauti jam simpatiją, o tuo pačiu šlykštiesi juo elgesiu. Niekas nėra vien juoda ar balta – vaidyba puiki, aktoriai gražūs, siužetas įsuka ir negali atsitraukti… Rekomenduoju!
Patiks, jei… :
-patiko “Pretty little liars”, “Gossip Girl” ir panašūs serialai

-mėgsti psichologinius filmus, detektyvus, trilerius
-mėgsti romantiką
-nori kažko kitokio nei eilinė romantinė istorija
-nori pasižiūrėti į stereotipiškai gražius amerikiečių aktorius

Kūrėjai: Greg Berlanti, Sera Gamble

Aktoriai: Penn Badgley, Ambyr Childers, Elizabeth Lail
Kurtas Netflix, Jav. (2018-dabar)

Imdb reitingas: 7,9/10
Aš vertinčiau – 8.5/10. 

4. Sorrentino dešimt serijų Jaunasis Popiežius” (“Young Pope”)

Jaunasis popiežius  – režisieriaus Paolo Sorrentino sukurta televizijos serialas, pasakojantis apie jauną amerikietį, išrinktą popiežiumi. Tai brangiausias visų laikų italų serialas (pirmojo sezono kūrimo darbai kainavo 45 mln. JAV dolerių), rodytas daugiau kaip 80 pasaulio šalių.
MV5BMjA4ODA2NjAxMV5BMl5BanBnXkFtZTgwMTUzOTA4MDI@._V1_SY1000_CR0,0,674,1000_AL_Pirmosios dvi serijos buvo parodytos kaip atskiras filmas Venecijos kino festivalyje ir tai buvo pirmas kartas istorijoje, kuomet konkurso programoje dalyvavo televizijos serialas.
Beje, jis buvo nominuotas auksiniam gaubliui bei pelnė daug pasaulinio masto apdovanojim.
Paolo Sorrentino – vienas mano mylimiausių režisierių. Jo filmai “Didis grožis”, “Jaunystė”, “Silvio”… man jie tiesiog kalba ir užburia estetika ir prasminiais klodais. Todėl net neabejojau, kad “Jaunasis Popiežius” nenuvils, o ir girdėjau tiek daug puikių atsiliepimų.
Labai įdomu matyti Jude Law tokiame vaidmenyje. Jis tikrai nuostabus aktorius, puikiai tikęs šiai rolei. O pats serialas – meno kūrinys, kuriame norisi skęsti. Jau visai kitoks nei kiti minėti, jau ir žanrai ir net kilmė kitokia.
Ne viskas, kas svarbiausia, čia bus tiesiai šviesiai pasakyta. Sorrentino palieka vietos interpretacijoms, paliečia žiūrovo širdį ir leidžia pačiam padaryti galutines išvadas.
Tai nėra lengvas kąsnis ar serialas, kurį patogu žiūrėti gaminant salotas. Čia jau kino salės vertos dešimt serijų.
Fantastiškas garso takelis, žavinti estetika. Vatikanas, kuriame iškart po pažiūrėjimo teko lankytis – net keisti šiurpuliai apėmė.
Net nenoriu pasakoti daug apie siužetą – pas Sorrentino tai neatpasakojama – būtina pačiam pamatyti. Pasukti galvą, atverti širdį, sutelkti dėmesį. Man patiko, sukėlė daug minčių, kurios nebuvo perteiktos banaliai. Šis serialas – veikiau gurmanams. Reikia mokėti įvertinti tikrai ilgai brandintą vyną.
Patiks, jei… :
– pavargai nuo holivudo
-mėgsti rimtesnius, meninius filmus
-nebijai mąstyti ir jausti
-nesi alergiškas religijos tematikai (nesvarbu, tikintis ar ne)
-esi estetas ir nusimanai šį tą apie kiną
-lankei ar norėtum aplankyti Italiją ir Romą

Režisierius: Paolo Sorrentino

Aktoriai: Jude Law, Diane Keaton, Silvio Orlando

Metai: 2016 , HBO
Imdb reitingas: 8,4/10
Aš vertinčiau – 9/10.

5. “Jaunasis Šeldonas” (Young Sheldon)

MV5BZDg3MGNhYjItZGU2Yi00MzU4LWE4NGUtYjA2OTVjNGUyMjE4XkEyXkFqcGdeQXVyNjg4NzAyOTA@._V1_SY1000_CR0,0,666,1000_AL_Mane be galo pozityviai nuteikė ir nuoširdžiai juokino “Jaunasis Šeldonas” – tai “The Bing Bang Theory” pagrindinioo herojaus, keisto ir įkyraus fizikos genijaus, kuriam sunkiai sekasi socializuotis ir dorotis su kitų emocijomis, vaikystė. Pietų Amerika, šaltojo karo metai ir jo įkyri, nors be galo protinga, devynmečio asmenybė.
Bus įdomu žiūrėti, jei ir esate “The Bing Bang theory” fanai, bet be problemų galima žiūrėti ir visai neturint jokio supratimo, kas tas Šeldonas ir ko iš jo tikėtis.

Tai komiškas šeimos serialas, kuris tikrai profesionaliai susuktas, su puikiais aktoriais, trumpomis serijomis ir dinamiška fabula. Įdomu žiūrėti, galima nuoširdžiai pasijuokti, o ir užkabina. Man labai patiko, ypač, kai norisi kažko lengvo, smagaus, bet ne prasto ir lėkšto.
Šiuo metu įpusėjęs antras sezonas. Pradėtas rodyti 2017. CBC.
Patiks, jei… :
– norite serialo, kurį galima žiūrėti visai šeimai – ir vaikams, ir tėvams, ir paaugliams…
– norite kažko lengvo, juokingo ir įdomaus
-neturite alergijos holivudui
-turite humoro jausmą, kuris nesusijęs vien su antru galu
– esate “The Big Bang Theory” fanai
– trumpos serijos, juokingas siužetas, tėvų ir vaikų santykiai, nepritampančio vaiko pasaulis? Domina? Tada patiks.

Kūrėjai: Chuck Lorre, Steven Molaro

Aktoriai: Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber

Imdb reitingas: 7,210
Aš vertinčiau – 8/10. 

@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/
FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/
@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/
cropped-img_3594-21.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *