serialai,  Serialai/Filmai/Knygos/Etc

5 – ios juoko dozės serialų mylėtojams

 – Kai tik skaitau apie patarimus geram blog’ui kurti – visi kartoja, kad labai svarbu susirasti nišą ir joje likti, nesimėtyti į šalis ir likti savo kambariuke. Bet, nei jei tai prieštarauja visiems dėsniams – niekada nemėgau taisyklių ir rėmų, tad viską darau ir darysiu savaip. 
Tiesa, mano niša – kosmetika, kurią labai myliu. Bet juk gyvenimas daug didesnis ir domiuosi dar tūkstančiu vienu dalyku be jos. Ir nors čia būtent į ją orientuojuosi, vis tik tai pačiai auditorijai gali būti įdomūs ir kiti dalykai, tad kodėl jais nepasidalinus? Suprantu, kad per didelė eklektika atstūmia ir jos nereikia, bet  man norisi paįvairinimo. Todėl bent kartais, tarkim kartą per mėnesį, norėčiau pasidalinti su Jumis ir savo kitais, mažiau su kosmetika susijusiais,  atradimais. 
Esu absoliuti serialų fanatikė – žiūriu jų daug ir nuolat, tad norėčiau pasidalinti ir apie juos ir kažką rekomenduoti. O ir filmai, knygos… Kodėl kartais nesuteikti daugiau peno gyvenimui? Kosmetika niekur nedings, nebijokit. 🙂 – 
img_2695
O šiandien noriu pasidalinti keletu serialu, kuriuos neseniai pažiūrėjau. Taip sutapo, kad jie visi komiški ir priklausytų lengvesniam žanrui, kai norisi tiesiog pasijuokti, bet kad tai nebūtų itin kvaila ar per daug paviršutiniška. Taigi:

5. “Arrested Development” / “Sustabdyta raida”

arresteddevelopment
Serialo veiksmas pasakoja apie vienos šeimos istoriją, kuomet jos galva apkaltinamas finansinių nusikaltimų padarymu, todėl likusiais pakvaišusiais šeimos nariais ir verslo išsaugojimu turi rūpintis pagrindinis serialo veikėjas – Maiklas, kuris yra vienintelis „normalus“ šeimos narys. Visi kiti išlepę ir nelabai sumanūs (nebent manipuliacijoms ir narcisistiškiems nuotykiams).
Daug galvoti nereiks – situacijų absurdiškumas prajuokins, o ir pasidžiaugsime (bent savotiškai), kad tai ne mūsų gyvenimas. Nors gal kartais mažai mąstyti ir gyventi lengvabūdiškai labai norėtųsi?
tumblr_p8p18zgldk1s2ealko1_1280.png
Pirmasis sezonas pasirodė dar 2003 metais, po jo sekė dar du ir beveik 8-erių metų pertrauka iki 2013 metų, kol gerbėjai išvydo ketvirtąjį sezoną. Deja, tuomet ketvirtasis sezonas buvo įvertintas prasčiausiai iš visų ir prireikė net 5 metų kol vėl galime kalbėti apie serialo atnaujinimą ir penktąjį sezoną, kuris skeltas per pusę ir pirma pusė (aštuonios serijos) pasirodė 2018 metų Gegužę.
tumblr_pc4jrhaqhy1tpri36o1_1280.png
Pirmi trys sezonai – patys geriausi. Ypač pirmieji du. Pradžioje gal atrodo, kad kvailokas ir nuobodus, bet po to įsivažiuoji ir tikrai juokiesi garsiai ir nuoširdžiai. Patiks tiems, kuriems patiko “The Office” ir tokio tipo humoras.
Šis serialas amerikietiškas, serijos trumpos, apie 20 min. Šeimos istorija ir tarpusavio santykiai – ypatingai šaržuoti ir verčiantys vartyti akis. Turtuoliai, kurie nieko nemoka ir nenori mokėti patys. Manipuliacijos, žmonių bukumas ir tai, kad šeima lieka šeima. Ir kartais myli žmones, nors, rodos, kad nėra. už ką. Juk šeima lieka šeima.
Serialo anonso neradau, bet youtube labai daug filmukų su ištraukomis ir pasakojimais: https://www.youtube.com/watch?v=lBMBcoLC6dk
Imdb reitingas: 8,9/10.
Aš vertinčiau – 8/10. 

Patiks, jei… :
– nebijai senesnių serialų ir mėgsti vintažą.
– mėgsti juodą humorą ir absurdo komedijas
– serialai apie santykius ir kuriozus – tavo arkliukas
– nesitiki, kad tai bus “Gossip Girl” (Liežuvautojos) tipo serialas

4. “The Mick” / “Mikė”

mv5bmtkzmzaxndu4mf5bml5banbnxkftztgwody0mtqymzi@._v1_Tai 2017 metų “Fox” amerikietiškas  serialas su dviem sezonais. Antro pabaiga tikrai ne istorijos pabaiga, bet daugiau sezonų nebebuvo kuriama ir nepanašu, kad bus. Tad iš karto perspėju.
Vėl šaržuoti ir kvailoki turtuoliai. Tėvai patenka į kalėjimą – jau girdėtas šablonas. Bet lieka trys išlepę vaikai. O kaip tik į miestą atvažiuoja ponios turtuolės atitolusi  prastčiokė, mėgstanti išgerti ir linksmintis sesuo Mikė. Jai tenka pasilikti su vaikais, o už tai jai žadami pinigai. Va ir visa serialo fabula. Bet, kol ji tuos vaikus prižiūri, jiems nutinka itin daug kuriozų ir šmaikščių situacijų.
Lengvo turinio, bet tikrai juokingas serialas, nereikalaujantis daug pastangų. Serijos po 20min.
Vis tik tokio tipo serialų didelė dalis būna tokie kvaili, kad nesinori nė žiūrėti, o šis susižiūrėjo lengvai ir sukėlė daug gerų emocijų. Ir parodė, kokia stipri gali būti šeima bei draugystė. Nepasakyčiau, kad pats geriausias matytas, bet nesigailiu, kad pažiūrėjau ir buvo gaila, kai supratau, kad trečio sezono jau nėra.
“The Mick” man šiek tiek priminė lengvesnio turinio “Shameless” (US)  pagrindinę veikėją – Fioną. Jei mėgstate “Begėdį” – šis irgi susižiūrės nesunkiai. Tikrai pakrovė pozityvo ir suteikė peno juokui, todėl rekomenduoju.
mick
O ir tokie serialai tinka lavinti anglų kalbai, nes tikrai nėra sudėtinga suprasti, kas vyksta ir žiūrėti originalo kalba, net jei nemokate anglų kalbos tobulai tinka.
Serialo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=-mtCfBW4Vt8
Imdb reitingas: 7,8/10. Aš vertinčiau panašiai, gal pustbaliu žemiau.
Patiks, jei…: 
– mėgsti humorą ir neieškai kažko rimto
– serialai apie santykius ir kuriozus – tavo arkliukas
– nebijai juodo humoro
– nesi alergiška(s) holivudui

3. “Santa Clarita Diet” / “Santa Klaros dieta” 

79e386480814297312eea685bfaac70aTai originalus “Netflix” serialas su žinoma Drew Barrimore priešakyje. 2017 metais pasirodęs serialas jau turi du pilnus sezonus, o bus ir dar daugiau. Tad populiarumo susilaukė tikrai pakankamai.
Pamenat, kai buvo labai populiarūs vampyrai? Vieni šypsodamiesi linksi galva, o kiti varto akis ir kratosi apimti nemalonių prisiminimų. Taip, tai buvo įdomūs laikai, kurie atvėrė Pandoros skrynią. Po vampyrų pasirodė daug vilkolakių. Visos mitinės būtybės ir raganos uzurbavo televizoriaus ekraną. Bet po vilkolakių atėjo laikas ir zombiams.
Šis serialas – tikrai nėra “Vaikštantys numirėliai” ar tipinis filmas apie smegenis valgančius šlykštokus padarus. Bet, pagrindinė veikėja suserga neaiškiu Serbišku virusu ir tampa mirusia…bet gyva? Na, be širdies plakimo ir su noru valgyti žmogieną. Zombiais seriale sergantieji šiuo virusu nevadinami, bet per daug nesuklysim taip juos įvardinę.
Paprasta eilinė šeima JAV – nekilnojamo turto agentai su paaugle dukra ir įkyrokais kaimynais bei bjauriu viršininku. O žmonai susirgus šiuo virusu ir tampant gyva numirele, šeima pradeda saugoti kraupoką paslaptį, o laisvu laiku … žudyti.
Kai pažiūrėjau pirmą seriją – sakiau, kad tokios nesąmonės seniai neteko regėti. Bet kuo ilgiau žiūrėjau, tuo labiau įtraukė. To pasekoje, abu sezonus pažiūrėjau per dvi dienas. Nors pradžioje nusiteikiau itin skeptiškai, vedina teigiamų komentarų, nepasidaviau ir tikrai nepasigailėjau. Ir tikrai žiūrėsiu sekančius sezonus.
mv5bmtyxmja3odkxn15bml5banbnxkftztgwmdkznjk5ndm@._v1_
Tai labiausiai komiškas serialas, bet įpinta ir šiek tiek detektyvinių detalių, kas paverčia jį dar smagesniu. Šiek tiek šiurpumo, kraujo ir lavonų, bet siaubo serialu to tikrai nedrįsčiau pavadinti.
Iš tikro, jo komiškumas pradžioje net gali pasirodyti perdiem lėkštas, bet vėliau pradedi pastebėti tuos apkamšytus juokelius ir situacijų absurdiškumas ir šaržavimas paverčia istoriją tikrai žavia. Kažkas tarp komikso ir romantinio filmo, susipynusio su siaubo elementais ir “Supermenu”.
Anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=xjRnbOgoAUQ
Imdb reitingas: 7,8/10.
Aš vertinčiau 7/10. 

Patiks, jei…:
– patinka juodas humoras
– patinka romantinės komedijos
– patinka komiksai ir super-herojai
– nebijai kraujo ir supjaustytų lavonų ekrane
– neturi alergijos holivudui

2. “Modern Family” / “Moderni Šeima”

1200x630bb2009 metais pasirodė pirmasis sezonas “Abc” televizijoje, o dabar jau žiūriu 10-tą.
Tai vienas mano mėgstamiausių komedijinių serialų. Tai ir santykiai – šeima, meilė ir draugystė – o ir juokingos situacijos, kurias kuria tikrai išvystyti ir itin spalvingi personažai, įkūnyti puikių aktorių.
Čia pasimato ir kartų skirtumai, konkurencija, problemos, su kuriomis susiduria kiekviena pora, meilė šeimai ir savęs priėmimas tokio, koks esi. O šeima moderni, nes šeimą gali valdyti valdingesnė moteris, o ne daug uždirbantis vyras, o ir jam leidžiama būti jautriam ir kvailesniam. Moteris gali būti mokslininkė, o berniukas – poetu.
Vyriškos poros dinamika dar padidėja jiems įsivaikinus azijietę mergaitę, kuris tampa aikštinga paaugle… O “Vedęs ir turi vaikų” pagrindinė žvaigždė susituokia su per pusę jaunesne ir beprotiškai gražia Glorija, kurią vaidina egzotiška  Sofia Vergara.
Man šis serialas itin šiltas, jaukus ir pamokantis. Kad kažkas būtų juokinga, bet ne vulgaru ir perspausta – retas atvejis. O “Moderni šeima” tai puikiai sugeba. Moko pasijuokti iš savęs ir nebijoti būti keistu. O ir mylėti savo keistą šeimą. Nes tai, kad ji nėra tobula, nereiškia, jog ji nėra šauni.
Imdb įvertinimas: 8,4/10. 
Mano –  9/10. O už kai kurias serijas parašyčiau ir visą dešimtuką.
Patiks, jei…:
– liberaliai žiūrite į pasaulį ir nesate nusiteikę priešiškai mažumoms ar kitoniškumui apskritai
– vertinate šeimą ir santykius su brangiais žmonėmis
– nebijote jautrumo ir jausmų pasaulis neatrodo atstumiantis
– mėgstate pasijuokti iš gyvenimiškų situacijų

1. “The Office” / “Ofisas” (USA versija)

theofficeusseason3coverPradžioje buvau nusiteikus skeptiškai – gi visai nejuokinga. Bet vėliau įsimylėjau ir tai tapo vienu mano mėgstamiausių serialų ne tik komedijinių tarpe, bet apskritai. Tai tarsi dokumentika apie paprastą ir niekuo ypatingą biurą, pilną pilkų darbuotojų.
Bet tuo ir nuostabus šis serialas – parodo, kokie nuostabūs ir įdomūs iš tikro gali būti patys “pilkiausi” žmogeliai. Kokie nuotykiai gali ištikti paprasčiausią popieriaus gamybos kompaniją. Kokie keistuoliai slepiasi po kostiumais… Tiek keisčiausių  akimirkų, nuoširdžiausio humoro ir kuriozų.
Tai kitoniškas, įdomus ir vedantis iš proto Steve Carell ir visa jo šutvė. Myliu šį serialą ligi kaulų smegenų. Jei dar nematėt – daug prarandat.
2005-2013 rodytas serialas ir visi devyni sezonai.
Imdb vertinimas: 8,8/10
Mano – 9,5/10
Patiks, jei…:
–  mėgstat “anglišką” bei juodą humorą
– norit kažko mažiau holivudinio ir įprasto
– mėgstat keistuolius ir keistenybes
– galite pakęsti net labai įkyrius veikėjus
– mokat pasijuokti iš savęs
“Ofisą” įterpti labai norėjosi, o “Modernią šeimą” žiūriu ligi dabar. Kitus tris pažiūrėjau visai neseniai, todėl jie pateko į šį sąrašą, nors ir patiko man mažiau nei pastarieji. O dar paminėčiau ir kultinius “Draugus” (Friends), “Kaip aš susipažinau su jūsų mama” (How I met your mother”), “Big Bang Theory” ir dar daugiau…

Šį kartą tiek mano fronte. Greitai vėl susiskaitysime su naujomis apžvalgomis ir aprašais grožio temomis, bet ir pasidalinti apie serialus, matymus filmus ir gyvenimo įdomybes irgi norisi.
@dominykanav
https://www.instagram.com/dominykanav/
@grozio_drakonas
https://www.instagram.com/grozio_drakonas/
FB: https://www.facebook.com/neisvaizdusdrakonas/
cropped-img_3594-21.jpg

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *